Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Jak se máme v Klíčku?

Je to těžko k uvěření, ale Klíček letos dosáhne plnoletosti. V souboru se vystřídalo mnoho dětí řevnických i z okolí. Pravidelně vystupujeme na akcích v okolí. Tento víkend jsme tančili na masopustu v Zadní Třebani a v Řevnicích v průvodu školky ZeMě. Kluci si připravili obchůzkový masopustní tanec Pod šable.

O Vánocích zase tančili s valaškami. Máme stále spoustu plánů. V nejbližší době nás čeká natáčení pro soukromou televizi, vystupování na Staroměstském náměstí, v Toulcově dvoře, ples. Děti se nejvíc těší na letní soustředění. Na tom posledním jsme zažili hodně legrace i napínavého zápolení, putovali jsme potokem, chodili na rozcvičku k živému klokanovi, plížili se soukromým lesem kolem mlýna, kterému Martínek málem vypustil náhon, stříleli z luku, šplhali se po stromech, slaňovali do údolí.....Moc mne těšilo, když jsem slyšela svoji nejstarší tanečnici Kristýnku, že děti v souboru jsou jako rodina, že je pro ni radost každá zkouška i vystoupení a malé holčičky přitakávaly, že je baví tancovat. „Všechno“. Ačkoliv se věnujeme hlavně folkloru, tak mezi dětmi jsou nejoblíbenější perličky pro radost i z jiných oblastí. Např. tance z Irska, Skotska a poslední byli Piráti z Karibiku. Ti vzali za srdce úplně všechny, velké i malé, kluky i holky.

Rýsuje se nám i nová spolupráce, na kterou se velmi těším. Největší radostí je, když děti s chutí tančí, dokážou improvizovat a užívají si to, pomáhají si a kolem jsou prima rodiče, kteří podporují naše rozličné aktivity.

Ludmila Chroustová, Klíček

Vytvořeno 16.2.2015 18:49:39 | přečteno 638x | ernest
 
load