Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

U nás v Kocourkově?

Článek komentuje projekty tří stavebních akcí, které připravilo minulé vedení města a získalo na ně dotace: úpravu přednádraží, přístavbu nové školní budovy a rekonstrukci ulice Sochorova a Sádecká.

DSC02897.jpg, obrázek se otevře v novém okněTěšila jsem se na rozšířené parkoviště před nádražím a slibovanou výsadbu lip. Zhrozila jsem se té nelogické realizace parkoviště. A aut na náměstí neubylo. Pan Skripnik mi sdělil, že pan architekt Hnilička se již snaží o změnu. Copak to při předložení plánu a před žádostí o dotaci vedení města nevidělo?

Se školou je to to samé. Žádat o dotace s projektem bez tělocvičny. Děti budou muset mít tři hodiny tělocviku týdně, snad toto usnesení povede ke změně projektu. Celá jižní strana nemá okna, děti budou mít skvělý výhled na plastovou halu. I stromy se musely vykácet tam, kam stavba nezasahuje.

O nás bez nás! Konečně se dočkáme vydlážděné Sochorovy ulice. Za čtyři metry široké obousměrné prašné cesty bude pět a půl metru široká, vydlážděná "dálnice". Naprosto proti smýšlení architekta Hniličky, který prosazuje aspoň vysázení stromořadí, když ne alejí, do pražských ulic. Proč by to nešlo v našem zahradním městečku? Po mé prosbě o změnu šíře vydláždění mi bylo sděleno, že dotace byla udělena již hotovému projektu. Nikdo s obyvateli o projektu nemluvil, nemohli jsme diskutovat o nesmyslnosti tak široké ulice, a tím rozšířit tak správnou vizi pana architekta Hniličky.

U nás se kácí zbytečně! Jeďte se podívat do Jičína na památkově chráněnou Valdštejnovu lipovou alej, kde nedávno proběhla revitalizace. Jen některé 350 let staré lípy byly pokáceny a ihned vysázeny nové! Celkový dojem tohoto přírodního skvostu nebyl narušen, lípy se ošetřily šetrně. Podívejte se třeba jen na ořezané kmeny lip u nás v areálu tenisu, zničené topoly pod tenisem v ulici Boženy Němcové, popravené lípy pod dětským hřištěm. Tomu říkám řevnická revitalizace zeleně.

Naďa Schneiderová

Vytvořeno 28.5.2015 16:12:38 | přečteno 723x | ernest
 
load