Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Hrubá stavba roste rychle

IMG_20150723_161114.jpg, obrázek se otevře v novém okně V těchto dnech získala přístavba školy první patro. Foto Martin Kirov Napilno je v těchto dnech nejen v Havlíčkových sadech či v Sochorově ulici, ale i na školním pozemku.  Roste tu nová přístavba. Ostřížím zrakem stavbu z okna ředitelny pozoruje i Pavlína Seidlerová.  V jaké fázi se teď práce nacházejí?

ředitelka1.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Jeřáby i stavbaři kmitají i ve vedru, hrubá stavba roste poměrně rychle. Dnes můžete vidět základy vstupní chodby a postupně přirůstající budovu přístavby.

Jakým způsobem probíhá koordinace prací s městem? Stíháte?

Koordinace s městem ohledně staveb je bezpodmínečně nutná. Stavební projekty mají specifikum, bývají jaksi "živé", často se improvizuje. Naštěstí pan starosta stavbám rozumí.

Po čem se mi ovšem stýská, je vyšší míra koordinace s radou města. Jsem ráda - a pro Řevnice je to jen dobře - že se rada města živě zajímá o školu. Nemluvím jen o stavbě, jakási koordinace a společná příprava projektů týkajících se školy by věci prospěla.  Když radní seznámí vedení školy se svými záměry až v pokročilé fázi rozpracovanosti, zbytečně si komplikujeme život. A navíc jde o finanční prostředky města a o zbytečně stráveném času nemluvě. Ale opakuji, prospěch školy je mou prioritou, a pokud to prospěje řevnickým dětem, jsem pro.

Na druhém stupni se zároveň má vyměňovat střešní krytina i okna, zateplovat. Nebude to moc prací najednou? Je to hodně ruchu najednou a ještě přibudou další práce na budově prvního stupně a školní jídelny. Na jedné straně je dobré vidět velmi potřebnou modernizaci školních budov, na druhé straně je složité skloubit navazující práce. Začátek školního roku bude náročný. Všichni doufáme, že nedojde k nějakému neočekávanému zpoždění.

Budou-li tyto práce hotové, co ještě podle Vás škole bude chybět?

Na prvním stupni je nutné rekonstruovat sociální zařízení. Tady je výhoda, že projekt je již připravený. V budově druhého stupně budou ještě potřeba nové elektroinstalace. To je asi teď nejdůležitější. V další fázi pak potřebujeme např. nové podlahy ve třídách, přestavět suterén na odbornou pracovnu či nové vybavení učebny fyziky/chemie. A také velkou rekonstrukci varny ve školní jídelně. Plánů a vizí máme mnoho, uvidíme, které z nich se podaří realizovat v dohledné době.

IMG_20150723_161706.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Na zateplení školy v současné době pracuje firma Ravion se stavbyvedoucím Janem Steinem. Foto Martin Kirov Stihnete mít vůbec v takovém stavebně náročném létě dovolenou?

Ředitelé škol nemají „obvyklé“ prázdniny, přes léto normálně pracují. A když je ve škole tolik hluku a prachu a nad rámec běžné práce se musí koordinovat a kontrolovat stavební práce, je toho celkem dost. Stavební ruch má ještě jednu souvislost, v hluku se opravdu nedobře pracuje. Ale budeme mít lepší školu a to za to stojí!

Stihla jsem 10 dnů dovolené na začátku července, kdy jsem to už, jako ostatně všichni ve škole, hodně potřebovala. Nyní jsem zpět a věnuji se jak dotažení minulého školního roku, přípravě toho budoucího, ale navíc všemu, co je spojené se stavbou a rekonstrukcí, aby bylo možné zahájit 7. září výuku.

Děkuji Lucie Kirova  
Vytvořeno 23.7.2015 13:33:47 | přečteno 167x | ernest
 
load