Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Světlušky s vlčaty postrašil Široko

[caption id="attachment_8030" align="aligncenter" width="1024"]skupinová-fotka-vodáckých-oddílů.jpg, obrázek se otevře v novém okně Bobři - vodní skauti ze Řevnic a Dobřichovic[/caption]

Po mnoho let jezdí řevničtí a dobřichovičtí skauti Bobři na stejné místo poblíž vesnice Lhotky u Radnic na Rokycansku.  Nejinak tomu bylo i letos.             

Během prvního prázdninového týdne starší táborníci postavili celý tábor -  stany, přehradu, jídelnu, kuchyň, týpí a stožár, na kterém zavlála česká vlajka. Stihli i za spalujícího žáru jednodenní výlet po okolí, během kterého se párkrát vykoupali v Berounce nebo v nádrži. Také soutěžili o "Tábormana", kdy všichni mohli změřit své fyzické síly.

[caption id="attachment_8031" align="aligncenter" width="1024"] Vztyčování vlajky při ranním nástupu[/caption]

         Poté přijely světlušky s vlčaty a začal opravdový tábor  -  s rozcvičkami, hlídkami a táborovou hrou. Letos se mladší děti potýkaly s nástrahami, kterými před nimi prošly i Rychlé šípy.  Jejich trnitá cesta je prověřila v mnoha ohledech. Malí skauti museli prokázat svou čestnost a také si uvařit k večeři buřtguláš ze surovin, které dostali jako odměnu za vykonání dobrých skutků.  Všichni také přespali pod širákem nebo hlídali v noci světlo, aby zůstalo až do rána. Vyzkoušeli si i základy zdravovědy, museli zachránit horolezce v bezvědomí, pomoci tonoucímu nebo ošetřit oděrku.  Světlušky s vlčaty také lovily ryby, které pak opékaly nad žhnoucími plameny. Poslední cesta vedla na zříceninu hradu Libštejn, kde potkaly tajemného muže Široka, který jim ukázal ježka v kleci.

Text: Matouš Martinec Foto: Šimon Martinec
Vytvořeno 1.8.2015 10:07:09 | přečteno 497x | ernest
 
load