Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Notičky budou natáčet CD mezinárodních koled

Řevnickou lidovou muziku Notičky čeká v říjnu natáčení nového CD.  Bude plné mezinárodních koled, které pro malé hudebníky upravil Josef Fiala, Alexandr Skutil, Honza Martínek a dokonce i členka Notiček, basistka, houslistka a sólová zpěvačka Lucka Flemrová.

Překrásné vánoční písně jsou z Čech, Slovenska, Anglie, Polska, Španělska, Rumunska, Estonska, Švédska, Německa, Itálie, Maďarska, Ruska, Irska, Francie, Rakouska či Řecka."Všechny koledy jsou přeloženy do češtiny, jen Tichou noc zpíváme ve čtyřech jazycích," říká umělecká vedoucí Notiček Lenka Kolářová.

Malí muzikanti budou CD natáčet v osvědčeném studiu SONO v Nouzově, kde vzniklo i jejich poslední vánoční album před čtyřmi lety. "Tentokrát natáčíme tři dny, čtvrtý den je rezervní," říká Kolářová. Není to šibeniční termín? "Vzhledem ke schopnostem dětí a tvrdé přípravě na letošním soustředění si myslím, že to zvládneme..... a když ne, nic se neděje, hrajeme  přeci z radosti a pro radost a ne, aby CD bylo na sto procent," tvrdí muzikantka. Podle ní je letošní generace Notiček velmi dobrá, všichni táhnou za jeden provaz a chtějí udělat perfektní kolektivní práci.

FOTOnotičky.jpg, obrázek se otevře v novém okně

I ty nejmenší Notičky v letním parnu zkoušely koledy.

Foto: Jan Flemr

Režisérem, zvukařem a střihačem bude opět Honza Martínek, ve studiu budou bedlivě dohlížet i další skladatelé Saša Skutil a Pepa Fiala.

I letos si Notičky zahrají před Vánocemi s The Tap Tapem - tentokrát 30. listopadu  ve Státní opeře na koncertě Velká Mikulášská jízda. "Budeme zde kromě zpěvu písní ještě hrát a tančit naši oblíbenou španělskou koledu Fum, Fum, která již v loňském roce chytla za srdce nejednoho posluchače. Je to velká výzva, protože opera je vždy do posledního místa zaplněná. Přímý televizní přenos a celodenní kamerová zkouška najednou také není legrace," tvrdí vedoucí Notiček.

Další velký zážitek čeká Notičky 13. prosince v Rudolfinu, kde mladí muzikanti vystoupí jako hosté na koncertě Myslivecké Vánoce.  Zimní svátky oslaví na svinařském zámku. "Strašně moc se tam těšíme, protože to bude určitě krásná rodinná atmosféra," dodala Kolářová. Kromě osvědčených koled hudebníci připravují i pásmo Malé muzičky s Malými Notičkami (děti ve věku 5-6 let) a také staronový vánoční příběh "Proč dudák dupá".

Lucie Kirova

Vytvořeno 30.8.2015 23:12:49 | přečteno 350x | ernest
 
load