Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Aby se chodilo do školy lépe

Základní škola v Řevnicích se v minulém týdnu, od 21. do 25. září 2015, zapojila do celoevropské kampaně ZOOM - Děti v pohybu. Tato kampaň již od roku 2002 oslovuje děti i jejich rodiče a snaží se je motivovat k častějšímu využívání takových druhů dopravy, které jsou přátelštější k životnímu prostředí.  

Děti z prvního stupně tento týden, chodily do a ze školy pěšky nebo jely na kole a některé i na koloběžkách. Cílem soutěže o zelené kilometry je pomoci dětem vykonávat každodenní cesty samostatně, nebo v doprovodu rodičů, ekologickým způsobem. Sbíráním zelených kilometrů ukazují školáci dospělým, jak je snadné přispět k ochraně životního prostředí.

Každé ráno si žáci s paní učitelkou povídali o tom, jakým způsobem předchozí den cestovali domů a  do školy . Na základě toho, si pak do svých pracovních listů vylepily záznam zelených stop. Každá cesta bez použití automobilu se rovnala jedné zelené stopě (např. jedna „zelená nálepka ve tvaru nožiček, kola či koloběžky“.)

V loňském školním roce,  se ve škole uskutečnil dotazníkový průzkum mezi žáky naší školy k dopravní situaci v Řevnicích. V rámci školních projektových dnů, si žáci s učiteli vytvářeli třídní mapy nebezpečných míst. V červnu také proběhla akce "Sčítání aut", ze které jsme získali další cenné informace.

Byla vytvořena pracovní skupina pro tvorbu Plánu školní mobility, ve které byli mimo jiné  zastoupeni i žáci loňských 9. tříd Žáci zpracovali informace do Školní mapy nebezpečných míst. Tato mapa byla poté slavnostně předána projektantovi Petru Kumpoštovi na Městský úřad  Řevnice,  jako podklad pro tvorbu studie pro zlepšení dopravní situace v Řevnicích.

Jednou z dalších chystaných aktivit podpořených tímto projektem je výstavba zastřešeného přístřešku na kola a koloběžky s kapacitou 20 míst, který bude umístěn v areálu 1. stupně ZŠ.

Lenka Dvořáková logazelenastopa.jpg, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 30.9.2015 23:42:57 | přečteno 191x | ernest
 
load