Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nyní je třeba napřít síly do budoucnosti

Mgr. Andrea Vedralová se již několik týdnů věnuje řevnické škole jako mediátorka. Zabývá se kvalitou vzdělávání, inkluzí a problematikou nadaných dětí, má praxi učitelky i ředitelky školy. Její zkušenost s mediací v podobných situacích by měla pomoci s širokou dohodou na dalším směřování školy i s formulací zadání pro otevřený a transparentní konkurz na nového ředitele školy.
Andrea_Vedralova.jpg, obrázek se otevře v novém okně
Co je podle Vás největší problém sporu v řevnické škole?
Spory o školu lze v Řevnicích pozorovat dlouhodobě. Nikdo však neřešil skutečný obsah a formu vzdělávání, šlo o spory personální bez argumentace s vizí dlouhodobé strategie rozvoje školy. 
Jaké řešení pro zlepšení situace navrhujete?
Vypořádat se s minulostí a napřít síly do budoucího rozvoje školy. Situace je dle mého názoru optimální, protože si všichni zúčastnění uvědomují, jak spory školu zatěžují a ubírají všem energii, kterou lze využít ve prospěch Řevnic i vzdělanosti ve městě. Díky tomu jsou snad ochotni sjednotit se v pohledu na vizi školy, kterou chtějí řevničtí rodiče, pedagogové i zřizovatel. Ku prospěchu může být i vnější nezávislý konzultant, který může pomoci hledat společnou vizi, dávat škole podporu při její realizaci a zejména zaručit transparentnost a otevřený prostor pro komunikaci všech zúčastněných.
Viděla jste podobnou situaci i v jiných městech? Je časté, že se město nedohodne s ředitelkou (ředitelem) školy? Jak tomu předejít do budoucnosti, aby se situace neopakovala opět s novým vedením radnice.
Samozřejmě spory mezi školou a zřizovatelem existují - nežijeme v ideálním světě. Důležitý je způsob, jak se řeší. Řevnická strategie - uspořádat otevřené workshopy pro pedagogy, rodiče, zřizovatele i další zájemce, a v souladu se společnou představou o škole hledat vhodného ředitele; navíc pod supervizí nezávislých odborníků  - je příkladem dobré praxe a současně nadějí pro Řevnice i místní školu.
red
Vytvořeno 23.10.2015 23:08:22 | přečteno 440x | ernest
 
load