Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

V ulicích Řevnic se opět objeví Tři králové

Začátkem ledna se v ulicích městeček a obcí řevnické farnosti opět objeví koledníci Tříkrálové sbírky, která proběhne od soboty 2. ledna do neděle 10. ledna 2016. Postavy tří králů nám připomenou putování dávných mudrců, které zářící hvězda dovedla až k místu narození Spasitele.

Koledníci budou mít zapečetěné kasičky a posvěcené křídy, jimiž označí dveře domů nápisem  K+M+B+2016, což lze vykládat jako iniciály Tří králů (Kašpar, Melichar, Baltazar), ale spíše jde o formuli požehnání: Christus masionem benedicat – Ať Kristus požehná tomuto příbytku.

3králové.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Tříkrálová sbírka je každoročně příležitostí přispět na pomoc rodinám v našem regionu, které se ocitly v tíživé životní situaci. Část vykoledovaných peněz využije Arcidiecézní charita Praha na mezinárodní projekty, letos na pomoc migrantům a uprchlíkům, dále na podporu stacionáře pro seniory a charitního centra v Příbrami a na pomoc běloruským dětem ze sociálně slabých rodin.

V minulých letech koledovalo v naší farnosti kolem stovky velkých koledníků a mezi nimi bylo i několik dětí z Dětského domova Lety. Doufejme, že se koledníci i letos setkají s vlídným přijetím a štědrostí jako tomu bylo v letech minulých.

EV
Vytvořeno 7.12.2015 0:03:06 | přečteno 676x | ernest
 
load