Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

ZUŠka okénko

Trochu jsme si o jarních prázdninách odpočinuli a hned o prvním víkendu se v ZUŠce konala první Masterclass, a ve velkém stylu – s americkým kontrabasistou Matthew Weberem. Zájem byl veliký, zúčastnili se nejen naši žáci, ale také další zájemci z řad pedagogů (nejen našich) a veřejnosti. Došlo k ukázkám způsobů hry, různých stylových období a žánrů, i na baskytaru. Atmosféra byla inspirativní, proto chceme, rozhodně, v Masterclass pokračovat a zvát zajímavé hosty, kteří jsou přínosem a obohacením vzdělávací činnosti. Těšte se na další setkání.

master.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Matthew  Weber společně s Řevničankou Lucií Flemrovou, kontrabasistkou Notiček...... master1.jpg, obrázek se otevře v novém okně.........a Dianou Šeplavou.

Druhá polovina školního roku patří mimo jiné i soutěžím, vyhlášených MŠMT pro základní umělecké školy. Již po několikáté se u nás konalo okresní kolo, tentokrát v komorní hře s převahou smyčcové nástroje. Naopak naši dechaři navštívili ZUŠ Roztoky (okresní kolo soutěže v komorní hře na dechové nástroje), kde postoupili do dalšího krajského kola. Radost nám udělaly i naše zpěvačky z mníšeckého pěveckého oddělení, které na soutěži Allegro a ve svých kategoriích obsadily dvě první a jedno třetí místo.

Na počátku března (3. 3. 2016 od 18,30 hod. v sále Zámečku) nás čeká již avizovaný absolventský koncert. Své umění, které bylo oceněno na mnoha soutěžích i těch mezinárodních nám předvede houslistka Magda Routová ze třídy Lenky Kolářové.

Více o nás na www.zus-revnice.cz
Vytvořeno 15.2.2016 22:40:05 | přečteno 243x | ernest
 
load