Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Na letošní Majáles přijedou i "Mopeďáci"

Při letošním Majálesu oslaví řevnický sbor dobrovolných hasičů zároveň i 120. výročí svého založení. "Jsme nejstarším spolkem v našem městě a fungujeme prakticky nepřetržitě od založení.,"  říká velitel Miroslav Paur.

Tradiční akce, která se pravidelně organizuje na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 1.května, se snaží především propagovat požární činnost a podpořit kulturní život v Řevnicích. "O Majáles je stále zájem a domnívám se, že i roste. Pokud se vše vydaří a počasí nám přeje, je to jedna z nejnavštěvovanějších akcí v našem městě," tvrdí Paur. Doufá, že zájem spoluobčanů, ale i hostů z okolí, bude stále velký i do budoucna. Od města hasiči dostali finanční podporu na průběh a uspořádání oslav 120 let trvání sboru. "Majáles je ovšem jen jednou částí z našich oslav, a tak na jeho pořádání půjde část financí z 20 000,- Kč, které jsme dostali," vysvětlil velitel. Na letošním 26. ročníku bude k vidění zejména hasičská a záchranářská technika - současná i historická. Například stříkačka tažená koňmi s ruční obsluhou, která je místní chloubou a hasiči ji ukazují jen při významných příležitostech. Bude zde i starodávná motorová stříkačka a zvláštní upravená technika např. hasičský trabant. Se svojí nejnovější výbavou se pochlubí i řevnická záchranka Transhospital.  Pro všechny zájemce budou připraveny i ukázky profesionálů a malých hasičů. "Svou účast  přislíbili i „Mopeďáci" se svými stroji, " těší se velitel Paur.

Po celou dobu bude všem návštěvníkům k dispozici občerstvení, živá hudba, atrakce pro děti (trampolína, nafukovací hrad) i stánek s cukrovinkami. "Tedy vše, co patří k dobré náladě a pohodovému dnu, " zve všechny srdečně za Sbor dobrovolných hasičů velitel Miroslav Paur.

red

Vytvořeno 8.4.2016 19:07:44 | přečteno 225x | ernest
 
load