Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

K akci Ukliďme Česko se připojí i vesnice okolo lokálky

Generální úklid čeká Česko v sobotu 16. dubna. V rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se bude „gruntovat“ i na Podbrdsku. Dobrovolníci budou čistit zastávky na lokální trati Zadní Třebaň – Lochovice. K účasti vyzval starosty dotčených obcí Bohumil Stibal, někdejší starosta Všeradic.

Pro dobrovolníky vypraví v sobotu 16. dubna historickou vlakovou soupravu. „Vlak pojede během dne hned několikrát. Využijeme ho k tomu, abychom vyčistili i hůře dostupná místa podél trati,“ uvedl Bohumil Stibal s tím, že každý přihlášený účastník obdrží speciální tričko akce a za odvedenou práci ještě zdarma buřta a pivo Všerad. Svézt se bude moci i vypraveným historickým vlakem.

Do úklidu se zapojí takřka všechny obce ležící podél trati, celkem tedy asi stovka dobrovolníků. „U nás v Zadní Třebani se přihlásily čtyři desítky lidí včetně dětí,“ uvedla zadnotřebaňská zastupitelka Petra Frýdlová. Od sobotního rána budou uklízet také ve Všeradicích. „Sejdeme se už v 8 hodin ráno na horní návsi u hasičárny a vyčistíme cesty k nádraží i prostor kolem něj. Jiné skupinky mohou uklidit kolem svých příbytků,“ vyzval všeradický starosta Roman Špalek.

Všichni účastníci akce obdrží od organizátorů plastové pytle a rukavice. Speciální vlak určený pro brigádníky složený ze tří dobových vozů včetně občerstvovacího vyjede před devátou ranní z Lochovic do Zadní Třebaně. Na zpáteční trasu se vydá krátce po poledni. „ To už brigádníky doprovodí poberounská hudební skupina Třehusk. Odpoledne vyjede vlak z Lochovic ve 13.48. Poslední jízda ze Zadní Třebaně zpět do Lochovic je plánovaná na 15.20,“ upřesnil organizátor Bohumil Stibal. Podle něj se budou moci svézt vlakem i ostatní zájemci, ti však na rozdíl od brigádníků zaplatí symbolické jízdné 50 korun.

 
Vytvořeno 13.4.2016 12:13:35 | přečteno 243x | ernest
 
load