Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

ZUŠka okénko

Jako každý rok, tak i letos v červnu s koncem školního roku se na ZUŠ Řevnice a její pobočce v Mníšku p. Brdy konají talentové přijímací zkoušky do všech uměleckých oddělení, které ZUŠ má: hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický. Zveme všechny šikovné, talentované děti k nám, aby přišly na přijímací zkoušky, zazpívaly, nakreslily, zatančily či něco předvedly a mohly chodit k nám za zábavou, legrací, ale i něco se i naučily a mohly se tak stát výjimečnými. Naše děti rády soutěží a každý rok vyhrávají v soutěžích po celé republice i v zahraničí. Jsme sice malá ZUŠ, ale o našich dětech se již ví a předem se tak stáváme silnou konkurencí.

V příštím školním roce budeme otvírat nové hudební obory – výuku na nové nástroje, které na ZUŠ ještě nebyly: příčná flétna, saxofon, violoncello a kontrabas. Příčná flétna je vhodná pro dívky i chlapce již od cca 7-8 let, saxofon – pro děti od 9-10 let, violoncello-pro děti od 7 let, kontrabas - pro děti od 8-9 let. Víte však, že se u nás učí i lesní roh, bicí nástroje, hoboj, klarinet, housle, zobcová flétna, kytara, zpěv a klavír? Podrobný rozpis termínů talentových zkoušek, naleznete na www.zus-revnice.cz , a samozřejmě všechny další důležité aktuality, sledujte i náš facebook. Přijďte mezi nás, těšíme se na vás. Vaše ZUŠka. -jp- ZUŠka také reprezentovala město Řevnice v klání Moran v Letech, získali jsme speciální cenu, kterou převzala pro žáky paní radní Iveta Kovářová. Morana nakonec nalezne svůj konec na řevnické hranici při tradiční akci čarodějnic na Vrážce. Jestli jste již viděli spot k oslavám 100 let Lesního divadlo, napište nám, jak se Vám líbil, vytvořili ho žáci naší filmové tvorby a výtvarky, scénář a režie – Petr Vaněk a Vojta Vosáhlo, a velký školní filmový štáb. Hlavní role pan Ivo Tamchyna. Velký dík patří paní učitelce Kateřině Krutské. Letos máme již osmí ročník dětské výtvarné regionální soutěže, tématem bylo, jak jinak než DIVADLO. Soutěže se zúčastnilo na jedenáct škol a ateliérů a sešlo se více než dvě stovky prací, ze kterých odborná porota vybrala přes padesát ocenění. Převažovaly prostorové práce. Odborná poroty byla ve složení Prof. ak. soch. Kurt Gebauer, místostarostka města MgA. Marie Reslová, BcA. Kateřina Vaňková, malíř MgA. Filip Černý a sochař MgA. Pavel Karous PhD. Divadlo pana Tesaře obohatí kulturní program na slavnostním předávání cen 18.dubna, kde ocenění převezmou ceny. Vystavena budou všechna díla přihlášená do soutěže. Oceněné práce naleznete v Modrém domečku a ostatní v ZUŠ Řevnice.

Každoročně vyhlašuje MŠMT národní soutěž pro základní umělecké školy. Až do celostátního kola se za naší školu probojoval komorní soubor (M. Routová, K. Kolářová, T. Petrová a V. Brenner) pod vedením paní uč. Němečkové, Kolářové a Zemenové. Po dvou letech tak budeme mít v nejvyšší soutěži své zastoupení. Jak naši hudebníci obstáli, se dozvíte v příštím čísle RUCHu - národní kolo se uskuteční v polovině května v Jindřichově Hradci. Držte palce!

Vytvořeno 16.4.2016 23:06:04 | přečteno 477x | ernest
 
load