Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Kultura

V červnu se v Řevnicích uskuteční dvě vernisáže

Hned dvě vernisáže čekají milovníky výtvarného umění v Řevnicích během června. Nejprve to bude již 11. ročník řevnického fotosalónu Momenty. Jeho vernisáž se koná 8. 6. od 18 hodin v Modrém domečku, budou až do 10. 9. vystavovat Ladislav Sitenský, Martin Homola, Vladislav Skala, Nadia Rovderová, Lea Kuklová Rovderová, Lucie Mlynářová, Eugen Kukla a Karel Tůma. O týden později 15. 6. se uskuteční Absolventská výstava žáků ZUŠ Řevnice, ve Skladu_13 u nádraží začíná vernisáž v 17 hodin.

4.6.2018 17:39:13 | přečteno 393x | matej.bartak | Celý článek
 

MIX Festivalem vás provede moderátorská dvojice Rychlá a Šafránek

mix.jpg

Program MIX Festivalu Zahájíme ho vernisáží výstavy ČECHY KRÁSNÉ, ČECHY MÉ s hudebním a tanečním vstupem. Start programu open air festivalu v 16 hodin spustí moderátoři Renata Rychlá a Jan Šafrá- nek. Letos poprvé vystoupí Orchestr Dolní Berounky složený ze žáků ZUŠ Řevnice, Dobřichovice a Černošice, v repertoáru je česká hymna a hudební pásmo pohádek. Festival bude oslavou 100. výročí od vzniku republiky, tak spolu s námi a našimi hosty projdete po desetiletích od současnosti až do roku 1918. Na co se můžete těšit dál? Vystoupí Ester Pavlů, patronka naší školy spolu se žáky pěveckého oddělení a uslyšíte Moravské dvojzpěvy od A. Dvořáka, Taneční centrum Praha představí současné choreografie a Konzervatoř Jaroslava Ježka vystoupí se současnými hity. 90. léty vás provede naše kapela No Guitars s písněmi od Lucie Bílé, Lenky Filipové, Marie Rottrové a skupin Lucie, Elán či Olympic. 80. léta slibují například novou choreografii na píseň V. Miší- ka Variace na renesanční téma, ale i Pražský výběr s Michalem Kocábem alias panem učitelem Dušanem Navaříkem s vokály děvčat z pěveckého oddělení. Nezapomeneme ani na Spartakiá- du a Sladké mámení Helenky Vondráčkové. Dětství hlavně rodi- čům našich žáků připomene Slib JISKER v podání Dramaťáku. Směs písní ze Semaforu nás přenese do 70. let. K nim neodmyslitelně patří i Karel Kryl a Mejla Hlavsa. Tím navážeme na český underground, který připomene opět Dramaťák. 60. léta budou reprezentovat třeba Starci na chmelu v podání pěveckého sboru Krákorky ze ZUŠ Beroun. Krátce zavzpomíná- me i na Vlastu Průchovou v podání Pražské konzervatoře. Po desetiletí temna vplujeme do nostalgie 40. let, které jsou spojené s Písněmi stříbrného plátna, pak následuje doba, kdy celá republika zpívala písně od Karla Hašlera a Jaroslava Jež- ka… a tak dále, až si společně zazpíváme Ach, synku, synku a bude čas na velké překvapení, jak to na oslavách bývá zvykem. Festival uzavře kapela Prague Rhytm Kings. Mladý energický hot-jazzový orchestr zabývající se originální interpretací americké jazzové hudby. Jak vidíte, bude to velký, tak určitě přijďte! Ivana Junková

4.6.2018 17:37:53 | přečteno 376x | matej.bartak | Celý článek
 

Císař se vydá na hrad Karlštejn, doprovázet ho můžete i vy

kralovskypruvod.jpg

Obcemi podél dolního toku Berounky bude první červnový víkend znovu procházet průvod v čele s císařem Karlem IV. a jeho chotí. Do Řevnic zavítá v neděli 3. června, kdy se bude na náměstí konat tradiční Košíkářský trh. Pokud nechcete čekat až do neděle, můžete se zajet podívat na doprovodné akce v dalších obcích. Dvanáctý ročník Královské- ho průvodu pořádá po páté město Dobřichovice ve spolupráci s agenturou Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností za finanční podpory Středočeského kraje, svazku obcí Region Dolní Berounka, městských částí Radotín a Zbraslav a hradu Karlštejn. Průvod vyjde v sobotu 2. 6. z Radotína a pokračovat bude na Černošice. V tamním Sportparku Berounka bude probíhat celodenní program pro všechny věkové skupiny včetně dětského dne. Přes mokropeské Masopustní náměstí dojde průvod čítají- cí na 300 kostýmovaných lidí, několik desítek koní a povozů do Dobřichovic. Na louce pod zámkem se bude nacházet středově- ké městečko, zde je naplánován také bohatý kulturní program. Ten završí tradiční uvedení muzikálu Noc na Karlštejně. Průvod v čele s praporečníky, trubači a bubeníky zamíří v neděli dopoledne přes Lety do Řevnic. Na náměstí bude probí- hat tou dobou trh, a to nejen s výrobky z proutí, ale také dalšími stylovými dekoracemi a občerstvením. Chybět nebude ani kulturní program 

17.5.2018 17:28:10 | přečteno 348x | matej.bartak | Celý článek
 

Architektky představí studii hřbitova

Daria Balejová nahled

Studii rozšíření a úprav městského hřbitova a jeho okolí a studii rekonstrukce smuteční síně představí ve středu 30. května v 18 hodin architektky Daria Balejová a Alice Čermáková přímo na místě – v prostoru hřbitovní kaple. Hřbitovní areál na Šiberném má být doplněn o rozptylovou loučku a kolumbárium. Počítá se s novou úpravou prostoru před hlavním vchodem, v těsné blízkosti hřbitova vznikne také parkoviště. Novou podobu i vybavení by měla získat smuteční síň. S návrhy obou architektek se budete moci seznámit a diskutovat nad nimi v prostoru smuteční síně. Od půl osmé bude možné využít dopravu z náměstí (od městského úřadu) na hřbitov. Po skončení prezentace a diskuze bude opět možnost se dopravit zpátky. Marie Reslová

17.5.2018 17:23:16 | přečteno 374x | matej.bartak | Celý článek
 

Na festivalu se představí přes 15 pivovarů

Vydařený Pivní festival v Řevnicích. Foto Vl. Skala

Třetí ročník Pivního festivalu Řevnice, který se na náměstí uskuteční tradičně poslední květnovou sobotu, nabídne nejen kvalitní pivo, ale i pohodovou atmosféru. Pivní festival Řevnice se na náměstí a v přilehlých prostorách uskuteční od 11.00 do 19.00 hodin. Již tradiční přehlídka pivovarů zejména z regionu středních Čech se opět ponese v uvolněném, pohodovém rytmu s důrazem na kvalitu, nikoli kvantitu. Vstup je zdarma. Na festivalu se představí přes patnáct pivovarů – vedle stálic přijede nováček Zbraslavská koza, ale také zatím létající řevnický pivovar, který loni dorazil na poslední chvíli s pivem uvařeným v plzeňské Beer Factory a sklidil velkou chválu. Místní restaurace U Rysů nabídne Albrechta a speciálního Rysa z pivovaru Lužiny, vedlejší Malá Morava pak bude točit Matušku a Hendrycha. Pěknou tradicí se stala účast místních domovarníků, kteří návštěvníkům festivalu nabízejí své pivo formou welcome drinků u vstupu na festival. Chybět nebude ani soutěž o nejlepší pivo festivalu, kterou loni vyhrála desítka z Kytína. O občerstvení se postarají partnerské restaurace U Rysů a Malá Morava, ale také vyhlášení řevničtí řezníci a samotné pivovary, kterým pořadatelé pro letošek dali naprosto volnou ruku s prezentací všeho dobrého, co dokážou vyrobit a přivézt do městečka na Berounce. Aktuální informace k festivalu najdete na stránkách www.pivnifestivalrevnice.cz, případně na Facebooku: https://www.facebook.com/pivnifestivalrevnice

17.5.2018 17:16:22 | přečteno 407x | matej.bartak | Celý článek
 

Filharmonie zahraje v Lesním divadle

Filharmonie

Velký koncert v Lesním divadle se přiblížil. Pod vedením Debashishe Chaudhuriho, dirigenta indického původu, který se před nedávnem usadil v Řevnicích, vystoupí 26. května Pardubická komorní filharmonie společně s pěvkyní Alenou Terezií Vítek. Událost to bude v mnoha ohledech výjimečná. Hudební zážitek naváže na prvorepublikovou tradici Lesního divadla a také zahájí oslavy 100. výročí vzniku Československa v našem městě. Co nás poslední květnovou sobotu čeká? 

17.5.2018 17:13:44 | přečteno 654x | matej.bartak | Celý článek
 

U pomníku vzpomenou na oběti války

pomník-náměstí.jpg

Tradiční setkání u pomníku se letos uskuteční v Den osvobození, a to 8. května od 18 hodin. Dne 8. května 1945 byla podepsána úplná a bezpodmínečná kapitulace Německa, a proto se tento den považuje za konec druhé světové války. Při příležitosti 73. výročí konce 2. světové války se sejdou zástupci města, spolků a nejširší veřejnosti. Všichni jsou srdečně zváni, aby si toto důležité výročí připomněli.

3.5.2018 8:47:27 | přečteno 221x | matej.bartak | Celý článek
 

Beseda s Markem Wollnerem

Wollner

Beseda s Markem Wollnerem, reportérem ČT a nositelem ceny Ferdinanda Peroutky, se v Modrém domečku koná ve čtvrtek 3. května od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné. Před besedou bude možné zakoupit vstupenky na Filharmonii v lese (26.5.) a taneční představení Dekkadancers na jihu (26.8. též v Lesním divadle).

3.5.2018 8:45:45 | přečteno 351x | matej.bartak | Celý článek
 

Na Majálesu bude k vidění záchranářská technika

Majáles

První květen se v Řevnicích pro mnohé stal synonymem pro tradiční hasičský Majáles. I tentokrát se v režii dobrovolných hasičů uskuteční od 9 hodin na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Od rána bude k tanci i poslechu vyhrávat živá kapela, vystavena bude hasičská technika dobrovolníků i profesionálních hasičů. „Připraveny jsou i atrakce pro děti, třeba skákací hrad,“ uvedl velitel SDH Řevnice Alois Barot s tím, že tradičně bude k dostání i pivo a klobásy. Majálesu se zúčastní i hasiči z okolních sborů nebo pracovníci Trans Hospitalu Řevnice.

18.4.2018 23:22:45 | přečteno 330x | matej.bartak | Celý článek
 

V kině zahrají špičkoví orchestrální hráči

Czech Brass

 ...Nejen ze stříbrného plátna je název koncertu, se kterým do Řevnic zavítá žesťový soubor Czech Brass. V kině vystoupí 26. 4. od 19:30. V předprodeji za vstupenku zaplatíte 380 Kč, děti do 12 let a senioři nad 60 let 320 Kč. Na místě budou vstupenky stát 420 Kč a 360 korun. Jde o další ze série koncertů, které v  biografu pořádá řevnická rodačka Lucie Kukulová.

18.4.2018 23:20:30 | přečteno 435x | matej.bartak | Celý článek
 
< předchozí 1 [...] 4 [...] 20 [...] 27 28 29 30 31 32 33 [...] 40 [...] 60 [...] 66 další >
 
load