Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Kultura

Nedělní jazzový koncert připomene výročí potopení Titaniku

Tango Band

Trumpetista a ochotnický herec Alexandr Skutil, který se naposledy blýskl v Lesním divadle v roli legendární Čochtana z Divotvorného hrnce, přiveze do Řevnic svoji kapelu Tango Jazz Band. Jejich koncert se v sále řevnického kina uskuteční v neděli  15. dubna od 17 hodin. „Vzhledem k datu jsme se koncert rozhodli uspořádat ke 106. výročí potopení Titaniku. Odpolední hodinu jsme volili zejména proto, aby mohli přijít nejen ti starší, ale i nejmladší posluchači,“ uvedl Skutil, který dixielandovou kapelou vede již od roku 1996. V jejich podání uslyšíte především dixielandové skladby aranžované ve stylu „chicagského dixielandu“. Vstupné je 80 korun. „V dolním Poberouní a řevnickém kině hrajeme rádi. Dokonce jsme zde nahrávali naše cédéčko,“ doplnil Skutil, který u Berounky naposledy hrál koncem března na slavnostech Morany ve Všenorech.

10.4.2018 9:17:05 | přečteno 504x | matej.bartak | Celý článek
 

Dobrovolní hasiči chystají candrbál i karneval

karneval1-300x200.jpg

V sobotu 14. dubna od 20 hodin se uskuteční Jarní candrbál pořádaný řevnickými hasiči. Ti věří, že posunutí termínu přiláká více návštěvníků, než tomu bylo loni, kdy tancovačka připadla na jarní prázdniny. Koná se tradičně v Lidovém domě, kde bude k tanci a poslechu hrát živě Posádková hudba záchranné služby. V neděli si od 14 hodin přijdou na své děti na maškarním karnevale v režii DJ Karla Moravce.

9.4.2018 21:58:06 | přečteno 491x | matej.bartak | Celý článek
 

Rejžek pustí méně známé skladby

Skladby, které v rozhlase nejsou běžně slyšet, bude v řevnickém Zámečku pouštět a komentovat Jan Rejžek. Český hudební i filmový kritik a novinář, který vydal dvě básnické sbírky, ale také nekompromisní autor několika kontroverzních výroků, zavítá do Řevnic se svým pořadem nazvaným Kaleidoskop Jana Rejžka ve čtvrtek 12. dubna. Program začíná v 19.30. Přijďte si poslechnout skladby z domova i ze světa, se kterými se na rozhlasových vlnách běžně nesetkáte.

9.4.2018 21:51:34 | přečteno 290x | matej.bartak | Celý článek
 

Výtěžek z burzy poslouží Kalamáři a škole

burza oblečemí

Spolek Řevnický kalamář při Základní škole Řevnice pořádá již tradiční Burzu dětského oblečení na jaro a léto, hraček a sportovního vybavení, jako jsou kola, kolečkové brusle, kočárky aj. Prodej se uskuteční v sobotu 14. dubna od 9 do 11.30 v jídelně školy. Zboží budou organizátorky přijímat v jídelně v pátek 13. 4. od 15.30 do 19 hodin. Vybírat se bude minimálně 5 korun za kus dle ceny zboží. Výdej peněz a zboží je naplánován na sobotu od 12.30 do 13.00 hodin. Formuláře a podrobná pravidla prodeje naleznete v TJ Sokol Řevnice, MŠ Řevnice, Pikolín u pošty, popř. lze zaslat mailem – info na telefonu 728 872 422. Pro urychlení příjmu věcí můžete lepítka s cenou nalepit na oblečení předem doma a očíslovat dle seznamu věcí. Výtěžek z prodeje bude opět použit ve prospěch Kalamáře a základní školy.

4.4.2018 22:47:44 | přečteno 284x | matej.bartak | Celý článek
 

Elena zazpívá Ellu v řevnickém kině

Elena Soneshine

Známé písně Elly Fitzgerald zazní v řevnickém kině 3. dubna v podání první dámy tradiční jazzové scény Elleny Soneshine. Jedinečný koncert nazvaný Elena zpívá Ellu aneb Pocta Elle Fitzgerald začíná v 19:30 hodin.

26.3.2018 22:27:37 | přečteno 321x | matej.bartak | Celý článek
 

Děti budou hledat velikonoční vajíčka

Velikonoce

Chcete zažít na vlastní kůži, jak slaví Velikonoce děti ve Spojených státech? Pak přijďte na setkání s pravým americkým velikonočním zajícem, s nímž společně vyrazíme hledat velikonoční vajíčka. Hledat velikonoční vajíčka se zajíčkem budou děti30. 3.  od 10:00 hodin na Palackého náměstí v Řevnicích.  V 10 hodin si děti vyrobí košíčky, do kterých pak budou vkládat nalezená vajíčka.Hromadný start pro hledání vajíček je v 10:30 hodin. Akce není věkově omezena. Malé děti můžou hledat s pomocí dospěláků a větší už to určitě zvládnou i sami. Na  závěr je připravena hra zvuků pro děti i dospělé s muzikoterapeutkou Štěpánkou Čížkovou

26.3.2018 22:22:38 | přečteno 750x | matej.bartak | Celý článek
 

Klíček se školou pořádají tradiční ples

kličekkoncert-1024x683.jpg

Ples folklorního souboru Klíček a Základní školy Řevnice bude v březnu jediným plesem, který se uskuteční na tanečním parketu řevnického Lidového domu. Koná se v sobotu 24. března od 19:30 hodin. Letos se koná již posedmnácté. „Ples začínáme připravovat ples brzy po skončení posledního. Je to výběr choreografií, kostýmy, příprava kroků na soustředění. Největší část přípravy ale nastává po Vánocích,“ říká vedoucí souboru Ludmila Chroustová.

První ples se konal v roce 2002. Změnilo se za tu dobu něco v jeho organizaci? 
Zachováváme od počátku stejný program, kdy zařazujeme uvítací přípitek, předtančení dětí, tombolu, koláčkovou dámskou volenku, tanec podle tanečního pořádku se zapisováním tanečníků – trochu evokuje obrozenecké plesy, losování hlavní ceny. Hlavně naši hosté vědí, že si na našem plese zatančí čaču, rumbu, sambu, waltz, slowfox, tango....Změny byly v průběhu let minimální.
Je třeba těžší sehnat kapelu nebo sponzory? 
Sehnat taneční orchestr a zaplatit ho je nejnáročnější. Každý rok jsem byla ve velkém stresu, že se nepodaří zaplatit všechny náklady. Reprodukovaná hudba nám to po dva poslední roky značně usnadnila a tanečníci byli velmi spokojeni. Letos se nám podařilo sehnat kvalitní taneční orchestr v menším obsazení, a tak jsme se opět rozhodli pro živou muziku.
Některé organizací již s pořádáním plesů přestalo. Čím to, že vám to pořád jde?
Stále mne dojímá, jak lidé, kteří z plesu odchází, nám děkují za krásný zážitek. Říkají, že je to jejich nejhezčí ples v sezóně. Chtěla jsem už několikrát skončit, ale tohle mne stále drží. Jsem ráda, že i děti zažijí krásnou atmosféru se společenskou úrovní a určitou noblesou, kterou se snažíme udržet. Důležité je i to, že to děláme pro nás všechny. Ta milá, "rodinná" atmosféra je všude znát. Každý, kdo ples pořádá, má svoji charakteristiku a u nás to je možnost si zatančit společenský tanec. To přitáhne ty správné lidi, kteří to ocení.
Jak se změnila plesová sezóna oproti konci 20. století?
Pokud pamatuji dřívější plesové sezóny, bylo tanečních akcí mnohem více. Byly takové lidovější, veselejší. Připomínaly spíše taneční zábavu. Mně ale na tom vadilo většinou zakouřené prostředí. Tančit se začínalo až později, po posilnění alkoholem a končilo se později v důsledku téhož. Ráda ale vzpomínám na taneční čaje a taky plesy, které pořádaly taneční kurzy. 

 

 

23.3.2018 15:01:17 | přečteno 346x | matej.bartak | Celý článek
 

Divadlo do Kola přiveze do Řevnic Čerta a Káču

Čert a Káča

Loutkové „příjezdové divadlo“ Dokola, které je doma v Táboře, přiveze do Řevnic klasickou českou pohádku Čert a Káča. Představení se koná v neděli 25. 3. od 15 hodin v sále řevnického Zámečku. Klasická česká pohádka na motivy Boženy Němcové vypráví o tom, jak to dopadne, když popletený čert si na svých zádech odnese do pekla místo lakotného a zlého starosty hubatou a tance chtivou Káču. Jednotné vstupné činí 50 Kč.  

16.3.2018 21:32:08 | přečteno 299x | matej.bartak | Celý článek
 

Folkaře Buriana doprovodí Bizarre Band

Jan Burian

Jan Burian, hudebník, básník, prozaik, dramatik, moderátor a cestovatel vystoupí v řevnickém kině 22. března od 19. 30 hodin. Burian se představí s kapelou Bizarre Band, s níž natočil poslední dvojalbum JIHOTAJE. Uslyšíte nejen písně Jana Buriana, ale polovina koncertu bude patřit také autorským písním Bizarre Bandu, který hraje v neobvykle barevném složení: Klára Suchánková - housle, František Tomášek - akordeon, Michal Kostiuk - klarinet, Zdeněk Dočekal - klavír, Štěpán Klouček - kytara, Pavel Husa - kontrabas, František Otakar Kukula - bicí a perkuse. Jedním z autorů aranží na tomto dvojalbu je postava čnící nejen svou fyzickou velikostí flétnista, skladatel, zpěvák, dirigent a především pan učitel ze řevnické a dobřichovické ZUŠ Dušan Goláň Navařík.

Co vás svedlo ke spolupráci s Janem Burianem?

Dušan: Jako kapela Bizarre Band jsme dělali představení E.F. Buriana Vojna (pozn. Jan Burian je synem E. F. Buriana), na kterém nás Honza slyšel a na základě toho nás oslovil, jestli s ním nechceme dělat jeho písničky.

Jak dlouho kapela Bizarre band funguje a jak jste se dali dohromady?

Dušan: Dávali jsme se dohromady jsme postupně, známe se už z Konzervatoře Jaroslava Ježka. Pak jsme se někdy v roce 2012 sešli u Cafe Bizarre, což je divadelní představení propojené šansony. Další členové se začali nabalovat postupně. Služebně i věkově nejmladší je Franta Kukula.

Co je pojítkem všech členů? Jaká hudba, styl se vám líbí?

Klára: Máme se všichni rádi a rozumíme si, máme podobný smysl pro humor, ale určitě nemáme žádný společný hudební vzor. Každý posloucháme něco jiného a máme svůj vlastní styl.

S kapelou jste natočili samostatné album V krajině naměkko. Co chystáte dál?

Dušan: Cédéčko s pracovním názvem Něco se chystá. Budeme ho nahrávat v květnu, mixovat o prázdninách a vyjde na podzim.  Naše hudba se posunula zvukově zase o trochu dál, budou velké bicí, nové zvuky a možná i experimenty, hudebně bude přímočařejší, ale dalo by se říci i propracovanější.

16.3.2018 21:29:59 | přečteno 754x | matej.bartak | Celý článek
 

Ze Řevnic se slavnosti Morany stěhují 24. 3. do Všenor

Morana

Už popáté se v dolním Poberouní uskuteční v sobotu 24. března od 13 hodin Slavnosti Morany v režii DOBNETu, z.s. a Balonklubu Karlštejn. Ze Řevnic, kde se slavnosti konaly za velkého zájmu loni, se letos přesunou do Všenor. Řevnice tu budou mít své zástupce nejen mezi soutěžními výtvory, ale i účinkujícími. O hudební kulisu se mimo jiné postarají řevnické Notičky, zazpívá i duo Gábina a Katka, dětské uskupení Mifun, zahraje Jiří Stivín. Zájemci si budou moci projít Moraní stezku, kde se dozví mnoho zajímavého o obci. Doprovodnou součástí akce bude start a let balonem ze Všenor i křest balónu Horalka. Na návštěvníky čeká výstava hasičské techniky, ukázky dovednosti vodících psů, pro děti tu bude dřevěný kolotoč, jízdy na koních a další. Slavnosti Morany vyvrcholí přehlídkou Moran a vyhlášením vítěze. Následuje zapálení a vhození Moran do řeky. 

16.3.2018 21:28:04 | přečteno 453x | matej.bartak | Celý článek
 
< předchozí 1 [...] 5 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 66 další >
 
load