Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Kultura

Na koncertě zazní klasické skladby i myšlenky prezidenta Masaryka

Novoroční koncert

Vykročit správnou nohou do hudebního světa roku 2018 můžete již v neděli 7. ledna, kdy se v řevnickém kostele sv. Mořice koná Novoroční koncert. Rok 2018, ve kterém si budeme připomínat 100 let od vyhlášení samostatnosti Československa, zahájí koncert nazvaný Hudba v myšlenkách Masarykových. Mezi skladbami (A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů a další) zazní citace prvního československého prezidenta, dokládající význam demokracie, potřebu svobody a povinnost souladu slov a činů. Netradiční spojení akordeonu (Jitka Baštová) a loutny (Jindřich Macek) jsme v Řevnicích ještě neslyšeli. Koncert začíná v 17 hodin, jednotné vstupné činí 150 Kč.

2.1.2018 19:49:16 | přečteno 323x | matej.bartak | Celý článek
 

Mladí herci zvou na komedii do kina

Divadelní studio

Nestihli jste letos zajít do Lesního divadla? Nevadí. Divadelní studio Řevnice zopakuje letošní úspěšnou inscenaci Jak je důležité míti Filipa právě pro vás. Těšit se můžete na lehkou anglickou komedii Oscara Wilda o lásce, společenském životě a o tom, že možné je vše, i když se to zdá nemožné. Hru sehrají mladí herci pod vedením Iva Tamchyny ve dnech 14. a 15. prosince vždy od 20 hodin v řevnickém kině.

13.12.2017 22:37:26 | přečteno 328x | matej.bartak | Celý článek
 

Posluchači se mohou těšit na hudbu z vánočních filmů a pohádek

Vánoční koncert

Posluchači se mohou těšit na hudbu z vánočních filmů a pohádek Poslechnout si písničky z pohádek Anděl Páně, Dvanáct měsíč- ků nebo Tři oříšky pro Popelku, skladbu Půlnoční z filmu Alois Nebel či hudbu z filmu Sám doma a ještě pomoci dobré věci. To vše můžete při návštěvě představení žáků Základní umělecké školy Dobřichovice. Stejně jako loni pořádají svůj vánoční koncert v řevnickém kině, a to ve čtvrtek 21. prosince od 19 hodin. Výtěžek z tohoto jedinečného koncertu totiž bude věnován ve prospěch nadačního fondu Ecolibri, který podporuje domorodé mayské komunity v Guatemale. „Jsme hudební škola, a tak je zřejmé, že výtěžek chceme použít na zakoupení tradičního guatemalského hudebního nástroje marimba. Pomáhá při hudebním vzdělávání a může na něj hrát i více dětí najednou,“ vysvětluje zástupkyně ředitele školy Eugenie Koblížková s tím, že dobřichovická ZUŠka by navíc ráda „adoptovala“ jedno dítě, kterému bude sponzorovat jeho roční vzdělávání. Vystoupí Dobřichovická komorní filharmonie pod taktovkou dirigenta Dušana Navaříka a žáci pěveckého oddělení pod vedením paní Oldřišky Richter Musilové. 

13.12.2017 22:27:03 | přečteno 336x | matej.bartak | Celý článek
 

V Lidovém domě budou znít vánoční písně v podání sboru Canto Carso

Canto Carso

Pokud se chcete naladit do té správné vánoční atmosféry, nenechte si ujít prosincová vystoupení domácího smíšeného pěveckého sboru Canto Carso. Slyšet jej můžete v Řevnicích během koncertu v sále Lidového domu, kde se představí s pásmem vánočních písní Luboše Fišera. Společně se žáky řevnické Základní umělecké školy a Notičkami zde vystoupí v pátek 15. prosince od 18:30 hodin. O dva dny později, v neděli 17. 12., se sbor představí v malebném hostinci U Barchánků na Mořince, kde od 18 hodin přednese slavnou Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. 

13.12.2017 22:24:45 | přečteno 311x | matej.bartak | Celý článek
 

Kukadýlko sehraje Pitínského Betlém

Kukadýlko

Náročný divadelní kus J. A. Pitínského Betlém aneb převeliké klanění sotva narozenému Ježíšku sehrají děti z divadelního souboru Kukadýlko v řevnickém kině. Pod režijním vedením Lucie Kukulové vystoupí v pátek 8. 12. od 18 hodin a v neděli 10. 12. od 15 hodin. Kukadýlko se představí společně s černošickým divadelním spolkem Lukáše Marvala a za hudebního doprovodu kapely L.E.S. z řevnické ZUŠ pod vedením Dušana Goláně Navaříka. „Přijďte se naladit na vánoční atmosféru a zazpívat si s námi známé české koledy,“ zve Lucie Kukulová.

8.12.2017 8:38:54 | přečteno 316x | matej.bartak | Celý článek
 

Svátek tance v řevnickém kině

Přijďte si zatančit na 9. ples Proměn do Lidového domu v pátek 3. března.

V neděli 5. 11. 2017 oslavila taneční skupina Proměny 10. výročí svého založení! Řevnické kino praskalo ve švech a cca 42 účinkujících nedočkavě čekalo na pokyn: „ Pozor, začínáme“. Jako první, vystoupili naši tanečníci a zatančili oblíbený country tanec – „ Rednex“. Byli to tanečníci, kteří už v naší skupině netančí, ale jsou nám stále oporou při různých příležitostech. Je jich 16 a já jim moc děkuji, že se mnou do toho šli a pomohli vytvořit tuto perfektně fungující taneční skupinu. Potom se na podiu střídali tanečníci všech věkových kategorií a to již od 4 let do 29 let v různých tanečních číslech, různého žánru. Například: Mažoretky, Mama Mia, Fantom opery, F. Sinatra, staropražští Pepíci s živě hrající kapelou Třehusk, step, pásmo písní pánů Uhlíře a Svěráka, pohádka Bambitka a samozřejmě naše úžasné baletky. Všem, tanečníkům a také těm co nám pomáhali a nějak se podíleli na našem úspěchu, bych chtěla moc a moc poděkovat. Můj největší dík patří dvěma ženám, bez kterých by Proměny nebyli Proměnami. Je to paní Dášenka Renertová, u které jsem sama začínala tančit a která mě byla vždy velkou oporou a rádkyní. Druhou ženou je naše babička Věrka, která byla „ babičkou“ bezmála 130 dětem. Pekla nám dortíky a také jezdila na soustředění. Dokáže roztleskat každé vystoupení a také dík za úžasné ztvárnění dědy „Mrazíka“ ve vánočním pásmu. Ještě jednou všem moc děkuji, přeji Proměnám úspěšná léta a tanečníkům lehké nožky při tanci.

Za Proměny Ivana Zrostlíková

5.12.2017 8:17:55 | přečteno 237x | matej.bartak | Celý článek
 

Notičky představí zhudebněné básně Jaroslava Seiferta

notičky.jpg

Tradičně velmi nabitý adventní čas má řevnická lidová muzika Notičky. Zatímco hned zkraje prosince vystoupila se svým hlavním koncertem v Praze, v druhé polovině prosince ji máte šanci uslyšet i v dolním Poberouní.


5.12.2017 8:17:10 | přečteno 342x | matej.bartak | Celý článek
 

Pavlů zazpívá Ave Maria i koledy s publikem

pavlu

V úterý 12. 12. začíná v 19 hodin koncert sestavený Ester Pavlů pro předvánoční naladění. Ester (mezzosoprán) bude doprovázet na klavír Ahmad Hedar, kterého jste mohli už po dva roky obdivovat v Lesním divadle. „Zazní například Ave Maria, Agnus Dei a určitě bych si rada nakonec zazpívala s publikem nějaké koledy,“ zve na koncert protagonistka Ester Pavlů, která většinu předvánočního času tráví na koncertech po Evropě. „Nyní jsem v Bruselu, pak letím do Nantes, další týden jsem v Almatě a pak zase ve Francii,“ vypočítává na konci listopadu Pavlů.Jednotné vstupné na její koncert v Řevnicích je 150 Kč.

5.12.2017 8:13:21 | přečteno 184x | matej.bartak | Celý článek
 

Mikuláš bude nadělovat 5. 12. na náměstí

Mikulášská nadílka

Mikulášskou nadílku pořádá Řevnická deska ve spolupráci s městem v úterý 5. prosince. Mikuláš s andělem a čerty za dětmi přijde na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v 17:00. Na děti čeká sladká nadílka a rozsvícení vánočního stromu. K dostání bude i něco na zahřátí.

29.11.2017 8:40:24 | přečteno 448x | matej.bartak | Celý článek
 

Na koncertě v ZUŠ zapálí první adventní svíci

koncert ZUŠ

Adventní čas zahájí tradičně i řevnická Základní umělecká škola. V neděli 3. 11. pořádá tradiční koncert Čas adventní přichází. Začíná v 11:00. První svíci na adventním věnci zapálí starosta města Tomáš Smrčka.

29.11.2017 8:34:49 | přečteno 209x | matej.bartak | Celý článek
 
< předchozí 1 [...] 7 [...] 20 [...] 40 [...] 57 58 59 60 61 62 63 [...] 66 další >
 
load