Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Sport

Trenéři JojoGymu nafotili návod na kotoul a stoj na rukou

Návod na cvičení

Foto návod na nácvik kotoulů a stoje na rukou doputoval do redakce od trenérů z dobřichovického JojoGymu. „V této době, kdy není ve školách povolena tělesná výchova a děti nemohou navštěvovat žádné kroužky, se snažíme vést je ke sportu alespoň touto formou,“ uvedla Lenka Graaf a vyzývá nejen malé sportovce, aby si spolu s trenéry Martinem Šaman a Matějem Říhou cviky zkusili. Stačí k tomu podložka na cvičení. „Než se do nácviku pustíte, rozehřejte se a krátce protáhněte. Zahřejte se třeba při skákání panáka po dobu jedné minuty, nebo střídejte panáka a sprint na místě. Přitažením brady k hrudníku protáhněte šíjové svaly. Zkuste udělat i 5 kolébek a 5 kolébek do dřepu, než půjdete na nácvik kotoulu vpřed,“ radí Lenka Graaf. Pro menší děti přidává básničku. Fotky, jak mají děti postupovat, jsou zveřejněny v odkaze ikona souboruNávod na cvičení.

7.2.2021 16:29:15 | přečteno 415x | matej.bartak | Celý článek
 

45. ročník Lesního slalomu proběhne individuálně

Lesní slalom v Řevnicích

Díky omezením, která v současnosti panují, nebylo možné uspořádat 45. ročník Lesního slalomu v podobě, na kterou jste zvyklí. Přesto jsme dnes 7. 11. 2020 vytyčili závodní trasu na obvyklém místě nad vodárnou v blízkosti modré turistické cesty.

9.11.2020 9:46:31 | přečteno 762x | matej.bartak | Celý článek
 

Neseďte u počítače, jděte raději ven

stepanek

Jen malý krůček dělil řevnického tenistu Antonína Štěpánka od získání dvou titulů na mistrovství ČR v Ostravě. Nakonec si se svým kamarádem Antonínem Bolardtem přivezl Řevničan vítězství jen ze čtyřhry. Ve dvouhře podlehl dvacetiletý odchovanec řevnického Sportclubu až ve finále Filipu Dudovi.

2.10.2019 16:25:41 | přečteno 558x | matej.bartak | Celý článek
 

Jubileum neslyšících házenkářů

hazenkari

Je tomu již 45 let, co v oddíle řevnické národní házené začala aktivně působit skupina neslyšících sportovců. V průběhu hráčské kariéry dosahovali pozoruhodných sportovních výsledků a velmi aktivní byli i na poli dobrovolné pracovní činnosti a to nejen v areálu házené, ale i jinde po městě.

2.10.2019 16:21:15 | přečteno 617x | matej.bartak | Celý článek
 

Nordic walking poslepu

Druhý ročník Nordic Walking Challenge v Řevnicích.

Sportovní minifestival a závod v nordic walking s názvem Nordic Walking Challenge proběhne 18. 5. v Řevnicích od 9.30. Připravena je dobře značená 6,2 km dlouhá trasa, která vede přírodou brdských lesů. Tu si účastníci mohou projít buď na čas jako závodníci, nebo na pohodu jako výletníci, s holemi nebo bez nich. Akce je určena primárně nevidomým, ale zúčastnit se jí mohou i zájemci bez poruchy zraku. Půjčení holí a seznámení se správnou technikou je možné na místě, zrakově hendikepovaní účastníci mohou prostřednictvím webového formuláře www.nwccr.cz/registrace/ požádat organizátora závodu o školeného traséra, který je bude během celé akce doprovázet. Kromě nordic walking budou mít účastníci možnost vyzkoušet si nejrůznější zážitkové pohybové aktivity z oblasti sportu a zdravého životního stylu, kupříkladu slackline, bosá turistika, praktický workshop první pomoci nebo ukázka bojového umění od mistryně ČR v karate, 10leté Amálky. Pro bližší informace můžete kontaktovat Ivanu Černíkovou, tel. 603 958 179, e-mail info@nwccr.cz, nebo sledujte stránky www.nwccr.cz.

6.5.2019 21:27:56 | přečteno 639x | matej.bartak | Celý článek
 

Žáci z okolních škol se sjedou na další Memoriál Davida Laciny

Memoriál Davida Laciny se konal před Vánocemi. Foto J. Vyletová

Memoriál Davida Laciny ve fotbale se v Řevnicích uskuteční letos podruhé, a to ve středu 18. prosince. Turnaj, který je vzpomínkou na žáka řevnické základní školy a hráče FC Slavoje Řevnice, se koná pod záštitou města Řevnice a ZŠ Řevnice ve Sportcentru Liďák pod hlavní taktovkou Jarky Vyletové. Fotbalový maraton vypukne v 9 hodin, v nafukovací hale proti sobě nastoupí pětičlenné týmy škol ze Všenor, Černošic, Radotína a domácích Řevnic, které postaví hned dvě mužstva. „Letos budeme mít dvě věkové kategorie pro žáky 6. a 7. tříd a starší skupinu pro žáky 8. a 9. tříd. Každá škola tak může postavit více týmů,“ doplnila Jarka Vyletová. Vyhlášení výsledků je plánováno po 13. hodině, na týmy čekají diplomy a poháry, další zajímavé ceny jsou určené pro  nejproduktivnějšího hráče, hráče fair play a nejlepšího střelce. „Všichni kolemjdoucí jsou zváni, aby přišli fandit. Pozveme samozřejmě i bývalé žáky Davida, kteří již chodí na střední školy,“ doplnila Vyletová.

 

3.12.2018 21:04:30 | přečteno 500x | matej.bartak | Celý článek
 

Lesní slalom běžela i roční Zuzanka

Lesního slalomu se 4. 11. zúčastnilo 40 běžců.

Pouhý rok byl nejmladší účastnici letošního 43. ročníku Lesního slalomu Zuzance Krejcárkové. Naopak nejstarší závodník, šestašedesátiletý Petr Holý si ve své kategorii doběhl pro 5. místo. Na start závodu, který tradičně pořádá SKI KLUB Řevnice, se první listopadovou sobotu postavilo celkem 41 účastníků. V absolutním pořadí žen vyhrála Renata Kukačková, před Anežkou Šedivou, Lída Černá a Terezou Šedivou, Renata 1979 24,9 25,2 50,1 1 Anežka šedivá se podělily o třetí místo. V mužích zvítězil Pavel Knýbel před Petrem Čermákem a Janem Kukačkou. Kompletní výsledkovou listinu najdete na webu Ruchu.

Výsledky najdete ikona souboruZDE

3.12.2018 21:03:14 | přečteno 587x | matej.bartak | Celý článek
 

Závody v orientačním běhu se konají ve Všenorech

Orientační běžci z USK Praha zvou v neděli 4. listopadu do Všenor na závody v orientačním běhu. Centrum akce bude na louce u sportovního centra Olympia Wellness, kde bude zajištěno na soukromém pozemku i parkování, zastávka vlaku je odsud 400 metrů. Kromě závodních tratí finálového závodu oblastního žebříčku pro Prahu a Středočeskou oblast jsme připravili i tratě pro příchozí veřejnost – dvě snadnější a neměřené, a dvě již trochu náročnější tréninkové tratě. Prezentace bude otevřena pro soutěžní a tréninkové tratě od 9:00 do 10:30, pro neměřené tratě P1 a P3 bude zřízena zvláštní prezentace, která bude přihlášky přijímat až do 12 hodin. Startovat začneme od 11 hodin intervalově, start a cíl budou v lese, cca 20 minut pěšky od prezentace. Všichni účastníci do 120 cm obdrží v cíli sladkou odměnu a diplom. 

29.10.2018 21:29:07 | přečteno 506x | matej.bartak | Celý článek
 

Lesní slalom nabídne 11 věkových kategorií

Lesního slalomu se 4. 11. zúčastnilo 40 běžců.

SKI KLUB Řevnice požádá v sobotu 3. 11. 2018 od 10:00 hod. 43. ročník LESNÍHO SLALOMU. Místo konání je jako obvykle, tedy na modré turistické cestě mezi řevnickou vodárnou a Lesním divadlem. Prezentace začíná v 9:30. Závodníci budou rozděleni do 11 věkových kategorií od dětí po dospělé. Hodnotné ceny poskytují sponzoři akce, kterými jsou město Řevnice, sportovní internetový obchod www.prosportshop.cz a leasingová společnost Ekorent. Všechny naše příznivce srdečně zveme.

18.10.2018 10:02:50 | přečteno 825x | matej.bartak | Celý článek
 

Po prázdninách startuje cvičení v Sokole

sokol-150x150.jpg

Cvičení pro rodiče s dětmi, žáky, dorostence, muže, ženy i seniory má ve svém rozvrhu Tělocvičná jednota Sokol Řevnice. Díky skvělé práci nadšených cvičitelů, kterým je jedinou odměnou spokojený sportovec, jsou prostory sokolovny stále plné. Kapacita dětských oddílů všestrannosti je naplněna již před začátkem sezóny. Výborných výsledků dosahuje také oddíl volejbalu.Trénují v tělocvičně, na antuce i na písku. Přidat se můžete k rekreačním družstvům i k žákům nebo žákyním, kteří hrají soutěže. V rozvrhu najdete i hodiny k protažení těla nebo zlepšení kondice, fotbálek, badminton či Nordic walking. Stačí si na stránkách www.sokolrevnice.cz najít to „své“ a dorazit rovnou do tělocvičny. Pro velký zájem dětí hledáme další cvičitele, které zaškolíme včetně trenérský a cvičitelských zkoušek. Těšíme se na Vás. Sportu ZDAR! Monika Vaňková

4.9.2018 9:38:55 | přečteno 679x | matej.bartak | Celý článek
 
1 2 3 4 5 6 [...] 15 další >
 
load