Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Mistři světa se sejdou v Řitce, příležitost pro všechny příznivce horských kol

Srdečně zveme do podbrdské Řitky na velkolepý „otvírák“ bikové sezóny 2012, nazvaný MTBO Prague spring 2012. Sejdou se zde všechni vyznavači horských kol v kombinaci s orientací podle mapy v termínu od 5. do 8. 5. 2012. Jedná se o 4-denní sérii akcí pro široké spektrum závodníků od reprezentantů v MTBO (Mountain bike orienteering) až po rekreační jezdce, kteří rádi jezdí s mapou na horském kole.

Na programu této akce jsou 3 závody seriálu Světového poháru pro nejlepší světové borce, dále Český pohár pro všechny české registrované závodníky a také veřejné závody pro všechny. Jak je vidět, jedná se o velké dostaveníčko orientačních cyklistů.   Centrum závodu je v Řitce, v pořadatelském stanu na hřišti a Usedlosti Veselka. První závod 5. května se koná v Kytíně, ostatní přímo v Řitce. Závodit se bude v  terénech brdského hřebene a okolí. Pro veřejnost bude nejatraktivnější závod Open Score. Open score je závod založený na sbírání bodů umístěných na kontrolách v omezeném časovém limitu. Kdo zná Bike Adventure, ví o čem je řeč. Kdo ne, má možnost poznat tento typ soutěže právě nyní.   Pořadatelé vymysleli i zajímavý způsob hodnocení závodů, díky kterému se na konci bude moci poměřit s každým a vyhrát prize money 1000 EUR. Vyhlášení závodu se bude konat právě po závodě Open Score 8. 5. 2012 na hřísti v Řitce. Prague spring nejsou jen závody, ale také ukázkový a tréninkový program pro mladé a začínající cyklisty, kteří se chtějí s tímto sportem seznámit. Přijít můžete i bez předchozího přihlášení.   Přihlášky od zatím neregistrovaných závodníků pořadatelé přijímají do 4. 5. 2012  na http://www.mtboprague.cz/open-score , kde také najdete více informací.  Přihlásit na trenink je možno na místě Závody seriálu MTBO Prague Spring

Světový pohár MTBO 5 – 7. 5. od 10 hodin Sobota v Kytíně neděle a pondělí Řitka
Český pohár 5. - 6. 5. od 13 hodin
MTBO Liga – veřejný závod 7. 5. od 15 hodin Řitka – hřiště
Open Score – veřejný závod 8. 5. od 10 hodin Řitka – hřiště
Trénink a ukázka MTBO 5.5. 14 – 16 hod Kytín- u silnice na Malou Svatou horu
6.5. 14 – 16 hod Řitka - náves
Přijďte povzbudit České reprezentanty, kteří patří mezi nejlepší na světě a zároveň si tento sport vyzkoušet nebo se večer pobavit.
Vytvořeno 1.5.2012 19:15:25 | přečteno 117x | ernest
 
load