Vyhledávání

RUCH Řevnice

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Jarní část sezóny mužstvu dospělých opravdu vyšla

Na poslední zápas sezóny přicestovalo do Řevnic mužstvo Středokluk. Dobře naladěnému domácímu týmu vyšel začátek zápasu. V první minutě skóroval dorostenec a nejlepší střelec jara Lukáš Pitauer. Soupeř se ani nestačil rozkoukat a Lukáš v sedmé minutě vstřelil další gól. V dvacáté páté minutě přidal třetí branku další mladík v sestavě Roman Wrobel. Poločas za naprosté naší převahy skončil tedy 3 : 0. Druhý poločas přinutil diváky k častému potlesku. Naši hráči předváděli radost ze hry a množství parádních akcí. Další branky pak přidal Jiří Pitauer a Patrik Wolf.  Poslední „jarní zápas“ na domácím hřišti skončil 5: 2 pro Řevnice. V současné době všichni, kteří mají fotbal rádi a hlavně ten v Řevnicích, řeší kde a jak hrát dál. Jak příznivci kopané v Řevnicích vědí, hřiště leží na pronajatých pozemcích dvou soukromých subjektů. Za tyto pozemky se platí roční nájem více jak sto tisíc Kč. Po ukončení dlouholetého sponzorství řevnické kopané panem Pavlem Dragounem, (kterého k tomu donutil jeho zdravotní stav), shánějí činovníci a příznivci klubu prostředky na nájem a provoz mužstev a režii zázemí velice složitě. Členské příspěvky v dnešní ekonomické situaci také nelze zvyšovat pořád.

Z těchto důvodů nás všechny zaráží skutečnost, že město má již z minulého volebního období pronajaty pozemky od soukromého subjektu, které sousedí s hřištěm kopané (staré hřiště a pozemek od střediska JEKA k mostu). Tyto pozemky nijak nevyužívá, musí je udržovat a platí za ně údajně nájem 75 000,-Kč ročně. Proto nedovedu pochopit, že na sponzorování soukromého subjektu peníze v městském rozpočtu jsou, ale na podporu klubu, který má čtyři mládežnická družstva a jedno dospělých, nejsou. Pevně věřím, že všichni, kteří mohou pro sport něco udělat, dostanou rozum a kopaná v řevnicích bude dalších 80 let.