Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA 2013

26.8. – 1.9.2013 Lesní divadlo Řevnice, Řevnice u Prahy www.divadlovlese.cz  Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již 9. ročník divácky velmi atraktivního divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla.  Divadelní menu letošního ročníku zahájí profesionální soubor Divadla Husa na provázku. Následovat bude tradiční účinkující, pražský soubor Dejvického divadla, které bude hrát tři večery. Neděle bude patřit dětem, které se můžou těšit na hudebně-divadelní kabaret v podání Kašpárka v rohlíku.  

PROGRAM LSD 2013:

 26.8., 20:00                  Divadlo Husa na provázku – Balada pro banditu

28.8., 20:00                  Dejvické divadlo - Brian

29.8., 20:00                  Dejvické divadlo – Černá díra

30.8., 20:00                  Dejvické divadlo - Ucpanej systém

1.9.,   15:00                  Kašpárek v rohlíku – Ten Halywůd

(divadelně - hudební představení pro děti)

 Vstupenky je stále ještě možné zakoupit:

Webové stránky festivalu: www.divadlovlese.cz

Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Lesn%C3%AD-Slavnosti-Divadla/111374078987985

Pořadatel festivalu: MMC Praha, s.r.o., Novodvorská 994/138, Praha 4

ANOTACE K JEDNOTLIVÝM PŘEDSTAVENÍM: 

BALADA PRO BANDITU / M. Uhde - M. Štědroň / Divadlo husa na provázku V lesním amfiteátru vyvolává režisér skutečně sen plný zemitých vášní. Vše je divoké a nezkrocené: ženy více než muži, zpěv přivolávající křik ptáků, tanec i dupot. Stylový posun Morávkovy inscenace se může pevně opřít o hudbu přearanžovanou Petrem Hromádkou, nyní inspirovanou etnickými motivy. Ženy jsou zde čarodějky, skutečné nebo alespoň potenciální, včetně výtečně zpívající hráčky na kvinton, Gabriely Vermelho a violoncellistky Evy Horákové. K půvabům stylizace patří pak rozkročení mezi divokostí a dětskou hravostí a něhou, soustředěné nejvíc ve fatální i rozverné Eržice Evy Vrbkové.

BRIAN / Miroslav Krobot / Dejvické divadlo

Skutečné události ze života legendárního Stouna se staly inspirací pro nový text Miroslava Krobota. Diváci se setkají nejen s Mickem, Keithem a Charliem, ale i hrdiny Brianova tripového světa: Králíčkem, Oslíkem a Medvědem. Naši kamarádi společně zažijí mnoho překvapivých dobrodružství. A když odejde stavař Frank, dokonce vyrazí i na expedici.

ČERNÁ DÍRA / Doyle Doubt* / Dejvické divadlo

V představení  Dejvického divadla se jeviště promění v černou díru, kde jak známo neplatí ustálené vnímání času ani prostoru. Přesto se nejedná o ponor do říše sci-fi, ale o gejzír čiré divadelní hravosti, o očistnou lázeň pro soubor i pro publikum. Na své si přijde jak zvídavý intelektuál, tak divák, jemuž jsou fyzikálně-teatrologická východiska představení lhostejná, zato se ochotně nechá strhnout proudem zřetězených mikrokomedií situovaných na benzínovou pumpu v Americe sedmdesátých let.

V lese proběhne derniéra Černé díry, diváci mají tedy poslední šanci shlédnout toto skvělé představení.

Ucpanej systém / Irvine Welsh / Dejvické divadlo

Nejsprostší inscenace v historii DD! Představení se odehrává v zaplivané hospodě kdesi ve Skotsku, kde se scházejí místní otrapové, sedí u piva, hrajou karty a baví se o ženských a fotbalu. Mluví hůř než dlaždiči po desátém pivu. Skrz obhroublost a otevřenou vulgaritu prosakuje všemi divadelními póry až hrabalovská lidskost a cit. 

Kašpárek v rohlíku – Ten Halywůd

Uhozený divadelní kabaret Jihočeského divadla, plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček. Ministerstvo hovadin varuje: Kabaret není jedlý pro suchary, učitele se špičatými nosy a Boženu Němcovou!  Vystoupení je zasazeno do dějového rámce na téma: Kašpárek asi umřel, co budeme dělat?

 
Vytvořeno 25.6.2013 17:07:35 | přečteno 59x | ernest
 
load