Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Pozvánka do poštovní minigalerie

Club gentlemanů Žižkov a Česká pošta Praha 33 Vás srdečně zvou výstavu reprodukcí nejstarších pohlednic ze sbírky řevnického zastupitele, regionálního historika a šéfredaktora Ruchu  Tomáše Hromádky, která se koná po celý srpen v Poštovní minigalerii, Přemyslovská 2 (vchod z nám. Jiřího z Poděbrad), Praha 3. Výstava je přístupná v době otevření pošty v pracovní dny od od 8 do 18 hod. Výstava je zaměřena na pohlednice Malé a Velké Chuchle, kde autor výstavy prožil většinu svého života.

Při té příležitosti jsme autora výstavy, který je zároveň členem řevnické letopisecké komise, zeptali: Sbíráte také pohlednice Řevnic?

„Jistěže. Ale musím říct, že mým nedostižným vzorem je již zesnulý Jiří Štefánek, se kterým jsem hodně komunikoval a moc na něj vzpomínám. Ten měl historických pohlednic našeho města nejvíce. Škoda, že jeho sbírka není přístupná.

O pohlednicích hodně diskutujeme s p. dr. Königem, který je momentálně největším znalcem dané problematiky a píše o pohlednicích do Ruchu oblíbený seriál.   Sbírám také různé řevnické firemní tisky, letáky, plakáty, obálky a razítka (včetně aktuálních). Snad z toho bude také jednou výstavka nebo nějaká publikace. Časem tyhle materiály zřejmě předám do okresního archivu, kde už vím, že o ně bude náležitě postaráno.

Uvítám, pokud mi čtenáři zašlou reprodukci starých pro někoho nepotřebných fotografií, případně jinak pomohou sbírku rozšířit. Už se nám v Letopisecké komisi několikrát stalo, že jsme našli zajímavou fotografii v kontejneru. A to je myslím škoda.“

Vytvořeno 9.8.2013 8:48:58 | přečteno 88x | ernest
 
load