Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Modrý domeček v říjnu a listopadu

Modrý domeček, ve spolupráci s Kontem BARIÉRY, pořádá prodejní výstavu originálních obrazů od známých českých umělců, kteří věnovali svá díla Kontu BARIÉRY. Od 8. října do 30. listopadu budete moci v kavárně Modrý domeček zakoupit umělecká díla z 11. Aukčního salonu výtvarníků za velmi zajímavé ceny a ještě tím přispět na dobrou věc. Výnos z prodeje uměleckých děl totiž opět poslouží na financování stipendií pro studenty s handicapem. V roce 2012/13 podporuje Stipendium Bariéry 62 studentů, z nichž 51 pokračuje z předchozích let. Stipendium je určeno pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Středoškolákům (od druhého ročníku studia) a vysokoškolákům je vyplácen měsíční příspěvek ve výši 1000 až 4000 korun na jejich konto. Tento příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale je chápán jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Pro mnohé studenty je tato podpora rozhodující.

V prosinci 2012 Konto BARIÉRY úspěšně vydražilo umělecká díla z 11. Aukčního salonu za 4 986 000 korun. A další podpora bude přibývat z doprodeje u nás. Do letošního salonu přispělo rekordních 383 umělců.

Za nejvyšší cenu – 310 000 korun - byla na aukci vydražena Kulová hlava, tavené broušené sklo dvojice Libenský-Brychtová. Boj o ni byl dramatický, z vyvolávací ceny podražila více než třikrát.

Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY, byla po skončení aukce spokojená: „Letošní ročník byl v mnoha ohledech opravdu rekordní. Jsem z atmosféry aukce naprosto nadšená. Zájemci soupeřili, přetahovali se, přihazovali a to vše pro to, aby získali nejen umělecké dílo, ale také přihodili peníze na naši chloubu – na Stipendium bariéry. Věřím, že další peníze ještě přibudou díky doprodeji, který zahajujeme v kavárně Modrý domeček v Řevnicích.“ 

Tak neváhejte a přijďte si vybrat.

Otevírací doba kavárny MD:

Po: 12 h – 19 h, Út - So: 9 h – 19 h, Ne: 10 h – 17 h

 

Více na www.kontobariéry.cz v katalogu doprodeje 11. Aukčního salonu a na www.os-naruc.cz

Za OS Náruč Šárka Hašková
Vytvořeno 16.9.2013 21:33:53 | přečteno 54x | ernest
 
load