Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

NORDIC WALKING TOUR poprvé v Řevnicích. Vzniká nová tradice?

V sobotu 7. června 2014 se v Řevnicích poprvé uskutečnila jedna z etap Nordic Walking Tour 2014. Tento celorepublikový seriál letos již popáté pořádá Český klub Nordic Walking a v letošním roce se skládá z 13 etap.

Opravdu letní počasí přivítalo v parku před Zámečkem 48 příznivců nordic walkingu různých věkových kategorií ze všech koutů České republiky, i když pochopitelně většinu představovali sportovci z nejbližšího okolí. Registrace startujících začala kolem půl desáté, samozřejmostí byla možnost zapůjčení nebo i zakoupení nordic walkingových holí a dalšího vybavení pro tento sport. V půl 11 přivítal přítomné předseda ČKNW Radek Douša, na kterého navázal řevnický garant akce Honza Čermák, který všem přítomným vysvětlil délku tras, značení, kudy povedou, co zajímavého uvidí a další informace. Pak následovala instruktáž techniky nordic walking a rozcvička vedená instruktorem Honzou Holečkem. V 11 hodin byl start a dlouhý had nadšenců se vydal s hůlkami na trať po řevnických lesích.

Čermákovi připravili pro účastníky dvě náročné trasy v délce 4,2 a 8,9 km. O tom, kterou trasu si startující zvolí, bylo možné se rozhodnout až během etapy. Všichni účastníci si pochvalovali, jak byly trasy perfektně značené a celá akce, včetně propozic a popisu příjezdu k místu registrace, skvěle připravena. Na trati panovala, jak již je na akcích ČKNW pravidlem, velmi dobrá nálada a po návratu čekalo na účastníky kýžené občerstvení v místní hospůdce Mirka Kratochvíla – studené točené, gulášovka a vynikající „smažák“. Kolem půl druhé produkční tým zahájil všemi očekávanou tombolu, kde lístkem bylo každé startovní číslo. Těm, kteří měli štěstí a vyhráli, patří gratulace, ostatním bude přát štěstěna určitě na příštích akcích NW TOUR 2014.

Po skončení mnozí zůstali a vychutnávali krásný slunný den při posezení u místní fontánky nebo zašli se svými novými přáteli na něco dobrého a domlouvali si účast na dalších akcích NW TOUR 2014. Velké poděkování patří sponzorům, generálnímu partneru NW TOUR 2014 společnosti Lesy ČR, společnosti PROSPORT, městu Řevnice a dalším partnerům akce, firmám Dare2b a Earth Power.

Během prázdnin pokračuje Nordic Walking Tour 2014 ve Svitavách.  Více informací o celém projektu Nordic Walking Tour 2014, zejména propozice jednotlivých etap, najdete na www.cknw.cz a www.nordicwalkingtour.cz.

Jan Čermák

Vytvořeno 12.6.2014 12:06:42 | přečteno 70x | ernest
 
load