Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Jubilejní Lesní slavnosti divadla

Na konci srpna Řevnice již podesáté ožijí Lesní Slavnosti Divadla a desátý ročník bude naplněn vynikajícím programem. Brněnské Divadlo Husa na provázku připravilo pro festival lesní premiéru titulu Moc art aneb Amadeus v Brně, Dejvické divadlo pak přijede se čtyřmi kusy. Jeden z nich bude také uveden v „lesní“ premiéře, a to Spříznění volbou.

Moc art aneb Amadeus v Brně. Foto: Petr Omelka. Zdroj: www.mmcpraha.cz

Festival odstartuje v neděli 24. srpna zmíněným představením Moc art… Divadlo Husa na provázku. Příběh možného pobytu génia hudby v Brně autorů Milana Uhdeho a Miloše Štědroně v režiiVladimíra Morávka je druhým dílem projektu Géniové a podvodníci.

Po jednodenní přestávce bude už řevnický amfiteátr patřit Dejvickému divadlu. Jako první uvidí diváci v úterý 26. srpna přírodní premiéru inscenace Spříznění volbou. Režie Goetheho hry se ujal J. A. Pitínský. V podání herců Dejvického divadla lze postřehnout paralelu mezi životními pocity dnešní mladé generace a té, která prochází jedním z vrcholných románů klasicismu.

Druhým představením se ve středu 27. srpna atmosféra odlehčí za přispění titulu Brian, který na motiv skutečných událostí kolem skupiny Rolling Stones napsal i režíroval Miroslav Krobot. Pro velký divácký zájem se představení vrací na prkna Lesního divadla po roce podruhé.

Ivan Trojan v Bratrech Karamazových. Zdroj: www.mmcpraha.cz

 

Čtvrtek 28. srpna přinese vzpomínku na první ročník festivalu, bude totiž uveden dnes již legendární počin dejvického souboru Bratři Karamazovi. Festivalové dění v Řevnicích Karamazovými  v roce 2005 začínalo celý festival a představení se dodnes těší velké divácké oblibě.

Festival v pátek 29. srpna uzavře divácky opulentní kus finského autora Akiho Kaurismäkiho v režiiMiroslava Krobota Muž bez minulosti.  V inscenaci hraje celý herecký soubor Dejvického divadla, tři hosté a někteří zaměstnanci divadla.  

(zdroj: http://www.kulturissimo.cz/)

Vytvořeno 10.8.2014 20:09:56 | přečteno 117x | ernest
 
load