Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nelehkým podmínkám jsem se snadno přizpůsobil

Poslední dobou čím dál víc našinců prchá před podzimními splíny kamsi do tepla. Hlavně za sluníčkem ..někteří z nás - a není jich mnoho, jedou v tomto čase za sluníčkem sportovat. Prosedí dobrovolně mnoho hodin v letadle, aby si pak v šíleném vedru dali pořádně do těla. Jednou takovou bílou vránou je i Řevničan  Mgr. Josef Svoboda. Před krátkým časem se vrátil z dalšího světového závodu IRON MAN - Malaysie. V této destinaci, se jak se nám v rozhovoru svěřil, fandily mu dokonce i opice, oproti tomu místní stádo buvolů na  světový závod  s klidem sobě vlastním -  inu, dočtete se níže.

Před pár dny ses vrátil ze závodů v Malaysii. Kde přesně se závod konal a o jaký závod se jednalo?

Závod se konal na tropickém ostrově Langkawi, který já osobně považuji za ráj na Zemi vzhledem k fauně a flóře, které toto místo nabízí. Jednalo se o další závod ze světové série IRONMAN na tratích 3,9 km plavání, 180 km na kole a 42,2km běhu – ostatně jako vždy.

Vzhledem k poloze ostrova zde panuje opravdu tropické počasí s vysokými teplotami a takřka 100% vlhkostí. Jak se Ti v takovém počasí závodí?

Jako kovaný Řevničan jsem se těmto nelehkým podmínkám snadno přizpůsobil. Ve vysokých teplotách závodím rád a tak jsem si to užil, i když pro valnou většinu startovního pole je to opravdu návštěva pekla v srdci tropického ráje.

Kolik závodníků se závodu zúčastnilo?

Závodu se celkem zúčastnilo přes 1400 ze 46 zemí světa a jen 1200 se jich vzhledem k drsným podmínkám podívalo do cíle.

Jak závod z Tvého pohledu probíhal?

U mě to bylo specifické, jelikož se již 2 měsíce potýkám s vyhřezlou ploténkou, tak jsem si jel závod hlavně užít. Plavání bylo v křišťálově čisté mořské vodě o teplotě cca 30´C. Když mě po cca 500m začala dost bolet záda, tak jsem přešel na znak a v klidu to doplaval znakem a i tak jsem lezl z vody ve slušném čase. Cyklistika byla velmi zvlněná a okořeněná silným větrem, který alespoň pocitově snižoval teplotu, která v té době byla již 33°C . No a běh (dá li se té činnosti tak říkat), byl opravdu výživná záležitost a to jak do profilu, tak do faktu, že zde nebyl ani centimetr ve stínu.

Jaká byla atmosféra?

Jako vždy v Asii SKVĚLÁ! Okolo trati kromě diváků fandily hlavě opice, kterých je zde více než dost. Pokud náhodou zastavíte, tak Vám z kola seberou vše, co není přišroubované. Takže vás to vlastně nutí jet rychle a nezastavovat.

Helena Pelikánová

Vytvořeno 6.11.2014 8:55:54 | přečteno 233x | ernest
 
load