Vyhledávání

RUCH Řevnice

RUCH Řevnice
Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Nové očkovací centrum Dobřichovice. Foto Neubert.cz

Sportclub chystá nové programy s angličtinou

IMG_6979-1.jpg, obrázek se otevře v novém okněVítězové červencového tenisového kempu Sportclubu na kurtech u Liďáku, zleva Emilie Mládková, Viktor Novák a Veronika Haňkovská

Na zrenovované kurty u Liďáku se nyní vracejí tenisté Sportclubu Řevnice. Odehrají zde v nafukovací hale celou zimní sezonu.

„Během léta jsme si areál vyzkoušeli na dětských kempech. Umělá antuka, která nahradila modrý koberec, všem vyhovuje, vzniklo tenisovější prostředí,“ říká jeden z trenérů Michal Mottl.

Sportclub počítá od podzimu s rozšířenou spoluprací se sousední školou i všemi třemi mateřinkami. Pro mládež otevírá tři nové programy. Tenisovým nováčkům, kteří teprve berou raketu do ruky, nabídne lekce „Tenis pro začátečníky.“ Budou mít oproti klasickým tréninkům své zvláštnosti – délka jen 45 minut místo klasické hodinovky a přítomnost maximálně tří hráčů na kurtě. „Stoupne tím intenzita tréninku a věřím, že dosáhneme i větší zábavnosti, což je u nejmenších nezbytností. Dětem takový trénink rychle uteče,“ předpokládá trenér Mottl.

Další dva nové programy už nejsou orientované na tenis, ale mají širší záběr. Jejich cílem je naučit děti základy míčových her jako je tenis, basketbal a další, rozvíjet rychlost, obratnost, dělat s nimi zdravotní cvičení a učit je pravidlům fair play chování. Pro tyto bude možné též využívat sportovní sál Liďáku.

„Děti rozdělíme věkově asi do 10 let a nad tuto hranici. V případě zájmu budou lekce propojené s výukou angličtiny za stejnou cenu kurzovného,“ říká trenérka a vedoucí programu Tereza Veverková, absolventka Auburn University v americkém státě Alabama, jedna z předních českých tenistek, která se po desetiletém pobytu za mořem vrátila domů a nově spolupracuje se Sportclubem.

(jš)

 
Vytvořeno 17.8.2015 13:51:20 | přečteno 242x | ernest
 
load