ZUŠka okénko

Letošní školní rok byl slavnostně zahájen koncertem pedagogů v pátek v barokním areálu na Skalce. Na tomto opravdu výjimečném koncertu se představili i naši noví vyučující – klavíristka Pavla Nováková a kytarista Jan Peš a vzácní hosté - Lenka Pešová, která vyučuje zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a Marek Novák, violoncellista České filharmonie.

mnisek

Dobyli jsme Bollywood! Naši mladí filmaři, výtvarníci, tanečnice a jejich pedagogové (Kateřina Krutská-Vrbová, Ivana Junková a Jana Látalová) slaví další úspěch! Film natočený na naší Letní filmové a taneční škole byl vybrán jako oficiální spot Festivalu bollywoodského filmu 2015, který se konal v říjnu v Praze, Brně a Plzni. Můžete si ho pustit i na youtubu v našem videoarchivu.

 ZUŠka se po HoubyFestu zapojila i do Crazy film festu. Práce žáků k problematice duševního zdraví, vznikly v rámci dílny věnované tomuto tématu. Výstavu spolu s díly Martina Šourka mohli zájemci zhlédnout během festivalu ve Skladu_13.

Sklad_13 hostil i výstavu 32 architektonických návrhů na podobu Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad ze soutěže Petra Parléře. Byl zde vystaven i model Corso pod Lipami. „Boudu“ zazimujeme třetím Bleším trhem.

Ne nadarmo se říká, že čas letí někdy jak bláznivý. Zvláště, když se stále něco zajímavého děje. A ač máme ještě v živé paměti zahájení školního roku, nastal již čas vás pozvat i na tradiční Adventní koncert 29. 11. v sále Zámečku od 11 hod, kde spolu s panem starostou zapálíme první adventní svíčku. O dalším předvánočním programu ZUŠky ale až příště.

 Více na www.zus-recvnice.cz a na facebooku ZUŠky. Vaše ZUŠka