Akce o. s. Náruč v květnu

Kavárna Modrý domeček, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 3, Řevnice

Ve středu 15. května od 19 hodin jste srdečně zváni na besedu „IRÁN země (ne)známá „ s cestovatelem a významným zlatníkem Vítkem Laštovkou, který kromě této země procestoval i celou Asii, Turecko, Vietnam a Kambodžu. Vstupné - 60Kč/osobu.

Mo(u)drý Galén v Modrém domečku. Ve středu 29. května v 19 hodin představí nakladatel Lubomír Houdek minulost, současnost (a snad i budoucnost) odborného nakladatelství Galén, které v letošním roce oslaví 20 let své činnosti. Nudná a suchá fakta z nepříliš zajímavé nakladatelské činnosti budou naštěstí proložena účastí dvou významných hostů nakladatele, a sice autorů, kteří v nakladatelství Galén léta trpělivě publikují. „Kvůli nim přijďte,“ doporučuje vydavatel, „a žádejte vynechání úvodního slova.“ Odbornou a populárně-naučnou část edičního programu Galén bude reprezentovat lékař, neuropatolog František Koukolík, známý a oblíbený vědecký esejista, autor knih Mozek a jeho duše, Vzpoura deprivantů, Zvíře politické ad.

Beletristickou a hudební část edičního programu Galén zastoupí Vlastimil Třešňák, hudebník, spisovatel, malíř atd., autor alb Alter ego, Koh-i-noor, Zeměměřič a rovněž i knihy konopných pohádek The Vole – Hraboš hrdina.

Další překvapení nejsou plánována, nicméně ani vyloučena.

Galén, www.galen.cz, www.olovovniky.cz

Rezervace na obě besedy na sarka@os-naruc.cz

Adoptuj králíka " z Náruče do náruče " Projekt adopce ručně vyrobeného látkového králíčka vznikl během uplynulého roku díky vedoucí výtvarného ateliéru Karin Řehákové a dobrovolnice pro OS Náruč Kláře Veselé. Ty přenesly vlastní nápad výroby králíka do výtvarné dílny pro uživatele sociální rehabilitace, která probíhá v galerii Modrý domeček. Na výrobě králíků se tak podílejí lidé se zdravotním postižením, kteří jsou v Modrém domečku zaměstnáni.

Každý z králíků dostává při koupi originální "adopční list", kterým jeho majitel podpoří a ocení práci a snahu lidí se zdravotním postižením. Pomůže jim tak zapojit se do "zdravé" společnosti, což se stává samozřejmou součástí každého z nás, kdo je empatický. Pomozte nám rozšířit "adopci" králíků mezi své rodiny a přátele. Udělá radost nejen dětem, ale i dospělým, jako hezká dekorace.

Originálního králíka lze zakoupit v kavárně Modrý domeček v Řevnicích. Díky ruční výrobě můžeme vyrobit králíka na zakázku podle Vašeho výběru velikosti nebo dekoru látky, ze které je vyroben. Cena králíka se pohybuje podle velikosti - maximálně 500Kč.

Přijďte se podívat, určitě si vybere každý.

Za OS Náruč

Karin Řeháková, Klára Veselá a Šárka Hašková