Po cestě do budoucnosti se můžete projít v ZUŠ Řevnice a kavárně Modrého domečku

Cesta do budoucnosti, tak znělo téma 5. ročníku regionální soutěže oblasti Dolní Berounky a Mníšku pod Brdy, kterou pořádá ZUŠ Řevnice a Modrý domeček. Účast dopadla nad očekávání, sešlo se nám zde 256 prací z deseti škol a ateliérů. Práce žáků jsou na velmi dobré úrovni a je vidět zkušené vedení jejich pedagogů.

Odborná porota (Prof. ak. soch. Kurt Gebauer, Ing. arch. Alice Čermáková, Ak. mal. Iva Fialová, MgA. Silvie Klempererová a MgA. Jan Slovenčík) měla těžkou hlavu s výběrem prací, po několika hodinách poctivého srovnávání a dlouhých diskusí, ocenila ta nejlepší díla. Výstava byla slavnostně otevřena vernisáží 9. 4. v sále Zámečku spolu s vyhlášením vítězů. Ceny si přišli převzít všichni ocenění, nikdo nechyběl. Poté si žáci, jejich rodiče, učitelé a přátelé školy prohlédli výstavu, která je instalována po celé budově ZUŠ. Druhá část je vystavena v kavárně Modrého domečku.

Výstavu a celou soutěž bereme jako regionální přehlídku výtvarné tvorby našich dětí, kde se můžeme také osobně potkat. Pohledy na zadání jsou opravdu velice různé od vtipných spojení podivných míst a krajin, portrétů mimozemských bytostí, po pesimistické vize výbuchů a katastrof, po konceptuální zamyšlení. Potkáte zde robota z nalezených krabic a plastových lahví, prostorové město budoucnosti z papíru, hlavy mimozemšťanů z keramiky a mnoho dalšího. Přijďte se podívat.

ij