Barbora Kolářová je vynikající česká houslistka pocházející z Řevnic

Představila se jako sólistka s Filharmonickým Komorním Orchestrem, Orchestrem Národního Divadla, Limoges Orchestrem ve Francii, Českým Rozhlasovým Orchestrem. V roce 2005 účinkovala jako sólistka na Haydnovských slavnostech v Belgii a Německu. V říjnu 2007 podala desítky sólových koncertů s Filharmonickým Komorním Orchestrem po celých Spojených Státech. V lednu roku 2010 zahrála Dvořákův houslový koncert ve Smetanově síni v Praze s Českým Rozhlasovým Orchestrem pod taktovkou Vladimíra Válka.

Barbora je vítězkou několika mezinárodních soutěži jako např. Prague Junior Note 1996 a 2000, Remeber Enescu 1999 v Bukurešti, Telemannovi Soutěže 2002 v Polsku a absolutní vitězkou ASTA soutěže 2006 v Michiganu. V březnu roku 2013 byla oceněna Specialním Diplomem od Vadima Repina na Vadim Repin Masterclass Scholarship soutěži v New York City, Carnegie Hall.

Barbora hraje nejenom sólově, ale i v různých komorních seskupeních. V letech 1998-2006 byla primáškou Dětské lidové Muziky, se kterou mimo jiné natočila několik CD a DVD a zúčastnila se řady mezinárodních festivalů. V roce 2007 natočila se smyčcovým kvartetem Beethovenův Kvartet Serioso op 95. pro nahrávací společnost Unipheye. V prosinci roku 2009 koncertovala v Carnegie Hall v New Yorku v New York Smyčcovém Orchestru pod taktovkou Jamieho Lareda. V únoru roku 2012 spolupracovala se světoznámým skladatelem Georgem Crumbem ,jehož skladbu zahrála v Kennedy Center of the Performing Arts ve Washingtonu DC. V září roku 2012 podala presentaci o české hudbě  50tých a 60tých let v National Gallery of Art, kde zahrála skladby Klementa Slavického a Aloise Háby.

Barbora spolupracovala se světovými umělci jako Ruggiero Ricci, Pamela Frank, Claude Frank, Shmuel Ashkenazi, Ida Kavafian, Ani Kavafian, Jaime Laredo, Daniel Phillips, Jennifer Higdon, Leon Fleisher, Peter Serkin, Seymour Lipkin, Roberto Diaz, Peter Wiley, Pinchas Zukerman, Ying Quartet a Johannes Quartet. Hrála pod taktovkou dirigentů jako například Otto-Werner Müeller, Michael Tilson Thomas, Simon Rattle, Charles Dutoit, Christoph Eschenbach, Nicholas McGegan, André Previn, Yannick Nézet-Séguin, Alan Gilbert, Robert Spano, Rafael Frübeck de Burgos, Michael Stern, a James Judd.

Barbora vystudovala Plzeňskou konzervatoř pod vedením Pavla Prantla, se kterým studovala od útlého dětství. V letech 2006/2007 studovala na Michigan State University s Charlesem Avsharianem a v roce 2012 absolvovala na Curtis Institute of Music ve Philadelphii, kde studovala s Idou Kavafian a Arnoldem Steinhardtem. Nyní studuje na prestižní americké Yale univerzitě pod vedenim Ani Kavafian.

Barbora je též zakladatelkou a ředitelkou Lake George Music Festival v Lake George ve státě New York. Je členkou New Haven Symfonického Orchestru, Eastern Connecticut Symfonického Orchestru. V červnu 2013 bude též účinkovat jako členka České Filharmonie.

Srdečně vás zveme na Houslový koncert Barbory Kolářové a jejích hostů dne 27.6.2013 v 18.00 hodin v řevnickém Zámečku.

LK