Chorus Angelus i Notičky cvičily v horách

Letní soustředění měl Dětský pěvecký sbor Chorus Angelus původně strávit v Janově nad Nisou, kvůli nečekanému technickému problému ale musel sbor dva dny před odjezdem změnit místo pobytu. Díky doporučení a shodou šťastných náhod se během jediného dne podařilo zajistit příjemné ubytování s výbornou kuchyní v josefodolském Karlově.  

Přítomny zde byly obě sbormistryně Ludmila Plzáková z černošického chorálku, i umělecká vedoucí Jana Egemová. Během pobytu se všechny děti pilně připravovaly na zářijové vystoupení na festivale Hravě zdravě v Řevnicích. Nový školní rok ve sboru začíná v týdnu od 10. září. Soubor dál přijímá nové členy. Zájemci se mohou přijít podívat na zkoušku některého z oddělení sboru. Nábor je otevřen i pro starší nadané děti. Zápis nových dětí probíhá v době zkoušek. Bližší informace a čas zkoušek bude upřesněn na www.chorusangelus.cz.
V Pasekách nad Jizerou prožily tradičně poslední prázdninový týden i děti z řevnických Notiček. Kromě pečlivě hudební přípravy si děti užívají soutěže a hry. Například během soutěže Tvář Notiček má známý hlas se na jevišti objevil například Bob Dylan, Red Hot Chilli Peppers, Marilyn Monroe, Tomáš Klus či Honza Nedvěd.